Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Árverés az összes "webshop és...

Árverés az összes "webshop és online vállalkozás indítási kurzus" vagy én vagyok ennyire béna és szerencsétlen?

Figyelt kérdés

2018-ban találkoztam először és nagyon jól hangzott akkor, hogy én majd otthonról el tudok vinni 2-3 webshopot kb napi 6 órában. Többet fogok keresni, mint bármilyen alkalmazotti munkában, magam ura leszek, stb.


Aztán eljött a számadás napja, ~2,5 év telt el, és sehol semmi! Sőt, vagy egy kb 1,2 milliós gödör, pedig úgy érzem, hogy az elmúlt 2,5 évem csak erről szólt. Ezzel keltem, ezzel feküdtem. Technikai dolgokat álmomból felrázva is meg tudok oldani, mégse sikerül értékesíteni a termékeket... pedig sok terméket teszteltem a tanfolyamokban elhangzottak alapján.


Természetesen ott is kérdeztem.. és mindig ugyan oda lyukadtunk ki:

- szerintük nem vagyok elég alázatos, türelmetlen vagyok.

- nem költök eleget a hirdetésre.

- szerintük túl hétköznapi és unalmas termékeket választottam.

- nem használok influenszer marketinget.


Szerettem vele foglalkozni az évek alatt, de mióta összeszámoltam hogy 700e-et toltam bele a különféle tanfolyamokba+programok/pluginekbe és 500e-et a fizetett fb hirdetésbe és a közelében se vagyok annak, hogy nullszaldón elindítsam a vállalkozásomat, mert egyszerűen bármit hirdetek hébe-hóba beesik vagy épp nincs vásárló. Összességében egy nagy pénzégető, veszteséges hobbi az egész és nem vállalkozás.


Jelenleg is fut hirdetés, 14 forintból van egy látogató, ami fantasztikusan olcsónak mondd mindenki. 3,5%os átlag egyedi CTR a hirdetéseken, 1000 látogatóból 9 db kosárba tevés, 0 vásárlás volt.. olyan termékre, mit külföldön 10+e-es darabszámban értékesítettek és értékesítenek a mai napig.. nekem idehaza nincs direkt konkurenciám, indirekt van 1-2, de ott sokadlagos ez a termék.


Nem tudom, hogy hagyjam e az egészet a fenébe, vagy toljam tovább?

Azt se tudom, hogy hol a hiba a gépezetben és ki tudna erre ténylegesen rávilágítani?



2021. febr. 20. 21:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
az ilyen indíts vállalkozás kurzus egyedül annak jó aki a kurzust tartja, de erre te is rájöhettél volna. a való életben nem létezik a passzív jövedelem, otthonról milliomos leszel stb dolgok
2021. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Mit próbálsz eladni? Hogyan lőtted be az árakat? Utána néztél-e alternatív módszereknek, fejlesztetted-e a tudásod a termékekből, marketingből, vagy csak reszt vettél a tanfolyamon és onnantól kezdve várod, hogy berepüljön a sült galamb a szádba?

Ne azért akarj vállalkozni, hogy napi 6 órában tinglitanglizz, ha vki ezt mondta neked, az hazudott. Ezt a szintet elérni kb 15 év, és addig viszont hajtani kell. Nem tudom mit csináltál az elmúlt 2-3 évben, ha tényleg ezzel keltél és feküdtél. A beletolt összeget se értem igazából, de gondolom a nagyresze a tanfolyam lesz... az 500 ezer fb hirdetésre is rengeteg pénz, vmivel kapcsolatban nagyon vakon vagy, ha ennyi pénz beöntése után se kattint senki.


Sztem gondold végig, hogy valójában mi a motiváció, miért csinálod. Ha som pénzt akarsz könnyen keresni, akkor nem való neked ez, márpedig a leírásodból bennem ez a benyomás alakult ki.

2021. febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy hogy jutottál ide 2,5 év alatt, az a lényeg, hogy jelenleg - 1,2 millás mínuszban vagy.

Eddig bármennyit dolgoztál, bármit csináltál, nem jött be.


Kettő lehetőség van.

Folytatsz mindent ugyanígy és még nagyobb mínuszban leszel, ha semmi nem változik, a végeredmény sem tud változni.

A másik, hogy meghatározol egy összeget, amit még beletolsz és ezt jól használod fel, nem úgy, mint eddig és nem azoktól kérsz tanácsot, akiktől eddig. Ez fontos!


Ha szeretnéd, akkor egy mini elemzést csinálok neked ingyen és adok tanácsot vagy tudok adni kontaktot, aki tud segíteni (persze nem ingyen, de itt muszáj szakszerű segítség).


Amúgy vállalkozásod van? Tehát a webshopban a céges adatok rendben vannak?

2021. febr. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"Technikai dolgokat álmomból felrázva is meg tudok oldani, mégse sikerül értékesíteni a termékeket"


Persze, mert marketinget normálisan nem tanítanak hozzá.

Az a tévhit él bennük, hogy elég kiválasztani egy jó terméket (rendszerint Kínából), fellőni valami közepesnél jobb hirdetést FB-ra, és aztán dől a pénz.


Ne tudd meg, hány ilyen ügyféllel hozott össze a sors, hogy mentsük meg a webáruházát, mert szép meg minden, csak nem vásárolnak, ott áll halomban a termék.


Szóval ezek a kurzusok nem rosszak, mert megtanítanak a beszerzésre és a webshop felépítésére, a hirdetés beállítására, de nem visznek tovább, ez pedig a belépőszint.


Nem attól lesz sikeres egy webáruház, hogy ezek megtörténtek. Innentől indul a valódi munka!

2021. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nincs vállalkozás. Mire lenne, ha nincs vásárlás, nincs pénz forgalom. Termék sincs, mert ugye azt tanítják, hogy várjuk meg a hirdetés eredményét és addig ne rendeljük halomra a termékeket.


Mégis működik egyeseknek.. vannak a csoportba olyanok, akik később csatlakoztak mint és és már vagy kimaxolták a katát mondhatni pár hónap alatt és cégforma váltáson vannak vagy épp kiszerveznék a csomagolást, mert annyit adnak el a kínai gagyi nyakláncukból 5x-áron, hogy nem bírják egyedül csomagolást. És látom a kérdéseikből, hogy alap kérdésekkel nincsenek tisztába a wp beállításán vagy fb egyes funkcióinak elérésén vagy hogy mennyien is kattintatnak át az oldalukra.

2021. febr. 21. 20:49
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

#5

Igen, ez a tanács, hogy vállalkozás nélkül hirdess... komolytalan.

Vagy vállalkozik valaki, és hisz benne, vagy nem. Ez a kettő közötti langyosvíz, "hátha bejön" attitűd, nem csoda, hogy nem működik.


Azok, akiknek megy, vélhetően más tapasztalatokkal, más háttértudással rendelkeznek, mint akiknek nem megy. Nem elég a technikai tudás, sőt, nem is az a legfontosabb a kereskedelemben.


Nem a termék adja el önmagát, ez óriási tévedés: a vállalkozó adja el a terméket!

2021. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
5: neked azért nem működik, mert lerí minden egyes szavadból a negatív hozzáállás és irigység. A lesajnált kínai ékszerestől inkább tanulnod kellene meg inspirálódni, mert vmit tutira jobban csinál, mint te. A 6-osnak maximálisan igaza van, önmagában egy terméket felrakni egy webshopra nem egy nagy truváj, vmi plusz dolgot kell mögé rakni, leginkább a motivációdat.
2021. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

- nem költök eleget a hirdetésre.


- szerintük túl hétköznapi és unalmas termékeket választottam.


- nem használok influenszer marketinget.


Jó, de mit csináltál akkor? Ez a három pont épp egy háromszög három csúcsa, amiből kettő a sok munkáról szól, kettő a nagyobb befektetésről, és kettő a kimondott sales-es munkastílusról. Te választod ki, melyik kettőt nyomod meg istentelenül. Nyilván az alapján, hogy melyiknél térül meg jobban egységnyi munka, ide számolv a tanulásba fektetett munkát is. Vannak ám rendes, bevett könyvek is párezer forinttól kezdődően, amelyikből töviről-hegyire megtanulható akár a befektetői, akár a karrierépítői, akár az értékesítői attitüd. Nem hiszem, hogy egy tanfolyam árát és néhány könyv becsületes, kidolgozós megtanulását ne érné meg az, hogy mindhárommal durván képben legyél. Könnyen lehet, hogy a friss trendeket nem tartalmazzák a legkiválóbb könyvek sem, de azért tegyük hozzá, hogy általában az ilyen tucattanfolyamon sincs senkinek lövése se a tényleges aktualitásokról, csak a saját piacukon a vezérhangok generálta "ide-odafejlesztés" trendjeit nyomatják.

2021. febr. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

"Nincs vállalkozás. Mire lenne, ha nincs vásárlás, nincs pénz forgalom. Termék sincs, mert ugye azt tanítják, hogy várjuk meg a hirdetés eredményét és addig ne rendeljük halomra a termékeket."



Jó ég ember! Ha ninc smögötte leinformálható cég, akkor miért webshop?


Akkor űlj ki a piacra és béreld ki az asztalt aztán pakolj ki arra!


Többen fognak vásárolni, mert visszajelzések, és utólérhető cég nélkül senki sem vásárol interneten semmit!

Én konkrétan akkor sem, ha nincsen személyes átvételi lehetőség!

2021. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Nincs vállalkozás, nincs pénzforgalom, nincs termék? Ne haragudj de nem értem mit csináltál 2,5 évig? Nem értem és nem tudom milyen terméket árulhatsz, de szerintem teljesen rossz úton indultál el.
2021. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!