Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezdő mg.-i őstermelőként ha...

Kezdő mg.-i őstermelőként ha a bevételem nem éri el az 1 milliót, milyen járulékfizetési kötelezettségek vonatkoznak rám? Ebben az esetben is mint főfoglalkozás tekint rá az állam?

Figyelt kérdés
Nos, nem a gyk. volt az első hely ahol infohoz akartam jutni, de a NAV ehhez kapcsolódó tájékoztatói nem egyértelműen számomra. Azt értem, hogy milyen adózás vonatkozik rám, de a biztosítás részét nem. Én biztosítottnak minősülök, ha a rám irányadó nyugdíjkorhatárig még több mint 20 évem van? Vagy mint kezdő a min.bér 92%-nak a 18,5%-t kell fizetnem havonta? Hogy van ez? A munkaviszonyban töltött évekbe is beleszámítódik?

2021. febr. 21. 17:51
 1/2 benboglar ***** válasza:
Ha nincs egyéb - főállású munkaviszonyod, akkor az egészségbiztosítást fizetned kell magad után! Ez évben növelték az összeget. A nyugdíjba akkor számít bele, ha a 10 % nyugdíj járulékot is fizeted. Adózni nem kell.
2021. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak akkor minősülsz biztosítottnak, hogyha bejelentkeztél a NAV-hoz mint őstermelő, különben automatikusan nem tekint sehogy az állam. De ezen már biztosan túl vagy, viszont amennyiben nem, ezt visszamenőlegesen is be lehet jelenteni.
2021. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!