Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mire és összesen mennyit kéne...

Mire és összesen mennyit kéne fizetni az egyéni vállalkozás elindításához?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, h mindössze csak 50 ezer lenne a havi össz. De olyat is olvastam, h több mint 200 ezer lenne.


Szóval túl sok az infó és gondoltam, aki már ért hozzá, dolgozik ilyenbe az össze tudná szedni?


2021. febr. 28. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval túl sok az infó"


Nekünk meg túl kevés... :-)


Milyen vállalkozás, bolt vagy netes kereskedelem, IT szektor vagy festő-mázoló, egyszemélyes vagy alkalmazottal együtt, kellenek-e gépek hozzá, szükséges-e gépjármű hozzá (pl. fuvarozáshoz) satöbbi, satöbbi.

2021. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a szomorú, hogy itt tart az oktatási rendszerünk, hogy ilyen teljesen jogos kérdést itt kell feltenni, és nem az iskolában tanítják nekünk. De az über hasznos kovalens kötést, meg a mindennap előforduló logaritmust azt tudni kell...


Kérdésre válaszolva: mindenképp keress egy könyvelőt, írd össze a kérdéseidet (plusz amiket #1 válaszoló írt) és ülj le vele egy órára. Sőt még jobb lenne ha 2 könyvelőhöz elmennél ugyanezekkek a kérdésekkel.

2021. febr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elég annyi,ha vki tudja:

Mennyit kell fizetni a KATA nak és mit ad a KATA annyiért?

Külön nekem kell feladnom postárá a csomagot, vagy szereznem egy futárt. Vagy kapok? Hogyan van a számlázás?

A termék elő állítási költséget én tudom.

2021. febr. 28. 18:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyéni vállalkozás indítása nem ennyiből áll, hogy fizetek havonta ennyi meg annyit.

Úgy tűnik, interneten akarsz eladni: ÁSZF, benne szállítási, fizetési feltételek, panaszkezelés, elállási jog, adatvédelem, stb.

Nav felé minden számla online bevitele - megvan már, milyen számlázóprogrammal számlázol?

KATA adózás vagy egyéni, tételes költségelszámolású, szja szerinti adózás? , HIPA, ÁFÁ-s vagy nem áfás, stb.



Azt ugye nem várod el tőlünk, hogy egy komplett vállakkozásindítást leírjunk Neked. Vannak kifejezetten erre szakosodott emberek - nem véletlenül ajánlotta előző a könyvelőt sem.

2021. febr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

áfamentes katás vagy akkor 50e ha nincs 36 órát meghaladó főállásod, 25e ha van+ iparűzési.


az, hogy mit hol árulsz, már jogi kérdés nem pedig könyvelés.

2021. febr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!