Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen "trükköt", logikát,...

Milyen "trükköt", logikát, stb. ilyesmit alkalmazhatnánk saját turkálónkba? ( . Hogy jobban menjen. )

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 01:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem lenne néhány ötletem :


1.) Menj el más turkálókba és nézz körül, csipegesd fel mások ötleteit... :-DD


2.) A szebb, minőségi darabokat tedd vállfára és ezeket add fix áron (árazd be őket egyedileg, a kevésbé szép holmikat tedd turkálóba és ezeket add kilós áron...


3.) Menj rá a gyerekruhákra, ezek jobban fogynak, mint a felnőtt holmik...


4.) Adj Bónuszokat a vásárlások után : 1000 forintos vásárlás után 5% (50 Ft) kedvezmény-jegy, amit a legközelebbi vásárlásakor beszámítasz majd (legyen mondjuk 1 hónapig érvényes)... Ezzel új vásárlásra "csalod" a Vevőket!.... :-D


5.) Vezess be "Akciós-napot" (pl. minden szerdán 5% árengedmény mindenkinek mindenből!)...


6.) Sok boltos használja a feromon-kölnit = 1-2 csepp feromonkölnit kell csepegtetni az eladandó termékek mellé, és sokkal jobban fogy minden a boltban!... (A feromonkölni az agyban szimpátiát, vonzódást vált ki úgy, hogy a delikvens nem is tud róla, a feromon irányítja az agyát)... Javaslom, ha női vevőket akarsz jobbára "becsalni", akkor férfiaknak való feromonkölnit szerezz be! (Vigyázz, mert ez a férfiakra taszító hatással bír!)...


Na, remélem jó ötleteket adtam!... :-DDD

2010. aug. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!! tanultam belöle! de van amelyik ötleted alkalmazom már.....
2010. aug. 18. 02:07
 3/12 A kérdező kommentje:
írj ha van még ötleted!!!!! örömmel olvasom!!!! írjatok....!!!!!
2010. aug. 18. 02:09
 4/12 anonim válasza:
Nálunk a városban az egyik turkálós különös /huncut/dolgot talált ki.A város lapjában köszönetet mondott annak a vásárlónak aki állítólag "talált"a ruhák között egy csomó arany ékszert és az a tulaj részére visszaadta.Másnap dugig volt a turkáló.Még az is vett valamit aki eredetileg nem is azért ment be.Érdekes nem?
2010. aug. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
eléggé érdekes!!!!
2010. aug. 24. 13:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak elmondom, h milyen turkálókba megyek be szívesen, és milyenekbe nem... Aztán leszűröd magadnak, amit szeretnél :)

Szívesen:

- ha kedélyes az eladó, de nem tukmálós

- ha rendezve vannak a holmik, vállfákon, és kategorizálva, nem egymásra hányva, meg ing mellett a nadrág, szoknya mellett a függöny...

- ha minőségi áruk vannak (és esetleg a nem minőségire fel van tüntetve, h rongynak, rövidárunak)

- ha egyértelműen kiderül, mennyibe kerül, és nem sokallom érte az árat (magyarán vki azért megy sztem turkálóba, mert olcsóbban szeretne szép, vagy viselhető ruhákhoz jutni)

- ha van lehetőség felpróbálni a ruhát

- ha van lehetőség javíttatni (pl ha mondjuk egy blúz baromira megtetszik, de 7 gomb helyett csak 4 van rajta, akkor van lehetőség mondjuk gombot venni hozzá, de még jobb, ha nem kell megvenni, hanem egyből kipótolják)

- ha jó illat van benn (nem feromonra gondoltam, mint amit egy fentebbi válaszoló írt, hanem öblítőillat, ilyesmi)

- ha rendszeresen frissül az árukészlet, nem ugyanazok között kell kutatni minden hónapban...

- ha találni márkás holmit is, amit amúgy boltban nem vennél meg. (ez csak mellékes, ha nem találni, de a többi helyén van, ugyanolyan szívesen válogatok)

- és ha van elég hely nézelődni.


Nem szívesen

- kb ha a fentebbiek nem teljesülnek

- ha minden egymásra van hányva, rendszertelenül, férfi-női-gyerek holmi egy rakáson, szoknya-nadrág-ing egy rakáson...

- ha olyan árat kérnek el érte, amit én sokallanék a darabért (lehet akármilyen nívós a hely, én egy pólóért akkor sem fogok többezer forintot kiadni, még ha a Teréz krt-on vettem is...)

- ha tipikus turkáló szag van, vagyis az az áporodott, dohos, ruhaszag...

- ha kinéznek az üzletből engem, mert nem választottam semmit, vagy mert csak 1 dbbal állok sorba a pénztárnál

- ha a turkáló olyan, mint egy ócskapiac (én oda ruhát venni megyek, nem akarok gyerekjátékok, és elkopott kakukkos órák között lavírozni)


így hirtelen ezek jutottak eszembe. :)

24/L

2010. aug. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

húú ez a feromon nagyon durva!!! Teljesen elképedtem milyen aljas trükkjeik vannak :S

ez már a személyiségi jogok sértése határát surolja sztem :S

mért kell már mindent de mindent bevetni a hasznon reményében? Hm??

2010. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként, csak érdekességként mondom:

- a frissen sült kenyér illata állítólag vásárlásra buzdítja az oda érkezőt,

- 5 %-os engedményre még nem reagálnak a vevők, a hatásos a 10-60%-ig terjed nagyjából! Marketinget tanultam, és így vagyunk "kódolva", hogy az egyik véglet még túl kicsi engedmény, hogy megérje, a másik pedig már túl nagy, hogy hihető legyen. (mint pl. az un. "lélektani" ár: 999 Ft - ennél nem tudatosul elsőre, hogy az bizony 1000 Ft).

2010. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De ezt a feromont nem is értem... Én csak olyan ruhát veszek meg, ami jó rám, és szívesen hordanám is... Épp 2 napja vettem egy farmer térdnadrágot turkálóban, és pont passzol rám, még stílusában is, és felőlem akár fújhattak volna rá aranylakkot is, én akkor sem vettem volna meg, ha nem tudnám hordani...
2010. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

23:28-nak


Ja,... ja...


Hajlakkot, közönséges kölnit, illatpermetet szórhatsz bármire, semmi hatása sem lesz.


A feromon egész másképp működik : ennek az illatát NEM ÉRZED, viszont az agynak egy olyan központjára hat, amire semmi befolyásod nincs!


Elmesélem neked (magam sem hittem volna!), hogyha feromonkölnit használok, akkor kb. 20 méteres körzetben a pasik agya leblokkol, mint akiknek kimosták az agyát, szeme kiguvvad és el vannak kápráztatva!!! :-DDD

Hihetetlen hatása van, sokáig én sem akartam elhinni, egy ideig azt hittem, csak én magyarázom bele a történtekbe, hogy ez a feromon miatt van...


DE NEM!... Mert vagy 50x kipróbáltam kölnivel, kölni nélkül, és ilyen véletlen nincs, hogy mindig CSAK AKKOR száll el a pasik agya, ha magamra csöppentek 2 csöpp feromont?!


Na, ugyanez van a boltokban : ahol a vevő agya érzékeli ezt a feromont, az a termék tetszeni fog neki, csak akkor nem fogja megvenni, ha a mérete nem jó rá, de az már nem fogja érdekelni, hogy hupilila, sőt rajongani fog a hupililáért!!! :-DDDD


(De vigyázat! A női feromon a férfiakra van vonzó hatással, a nőkre egyenesen taszító, tehát nem ajánlott akkor használni egy nőnek, amikor felvételi riportra megy és ott női főnök van.)

2010. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!