Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » "Érvénytelen adózó, a folyamat...

"Érvénytelen adózó, a folyamat nem folytatható" Mit jelent ha már regisztrált egyéni vállalkozó vagyok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 5. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol kaptad ezt az üzenetet, mit szerettél volna csinálni? Mióta vagy egyéni vállalkozó?
2021. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A nav online számla felületén szerettem volna regisztrálni. Ma csináltam meg a vállalkozást, leellenőriztem már nyilvántartásban van és aktív
2021. márc. 5. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja akkor ezért. Azzal sajnos várnod kell egy napot, mire oda tudsz regisztrálni. Valamiért aznap nem engedi még, a nav a saját rendszerével nem tud ugyanaz nap kommunikálni.

Ha jót akarsz magadnak akkor választasz egy normális számlázót helyette, a jövőben is sok bosszúságtól óvod meg magad.

2021. márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors választ! Akkor megnyugodtam 😀😀

Köszi a tippet, máshol szeretnék majd számlázni csak egyelőre átmeneti megoldásnak választottam :)

2021. márc. 5. 15:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Átmenetinek se, botrányos a rendszerük :)
2021. márc. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

A NAV regisztráció kötelező, de múltkor kellett vagy 2 nap is mire az ismerősömnek meg tudtam csinálni. Legeneráltuk a kulcsokat, ő a számlázz.hu-t használja. Amúgy azt tudnod kell, ha egy számlázó programból, legyen az navos vagy bármi más, kiállítasz egy számlát, akkor a SZAMLAZO nyomtatványon a számla kiállításától 30 napon belül jelenteni kell a NAV-nak. Természetesen ha akarod, használhatsz 5 számlázó programot is, csak, mindegyiket külön be kell jelenteni.

Jah és azért egy papíralapú tömböt se árt tartani, ha bármi olyan van, akkor még mindig használható, max 4 napon belül kézzel feltöltöd a számlát a NAV rendszerébe.

2021. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"max 4 napon belül kézzel feltöltöd a számlát a NAV rendszerébe."


Csak kérdezem, 6-os, mert ezek szerint én lemaradtam, mint a borravaló (szünetel a vállalkozásom): nem 8 napon belül kell feltölteni? Már 4 nap?

2021. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szamlazo nyomtatvány már megszűnt, nem kell jelenteni a programokat. Számla jelenrés áeg 4 vagy 1 nap.
2021. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 QvanyadatMDRTR válasza:
100%

De jó, hogy valaki más rákérdezett. Csak ma vagy 3 kérdést írtam ki/kutattam fel ezekkel a botrányos, felesleges és bonyolult dolgokkal kapcsolatban. És plusz még ez. Neten azt írták, hogy pár másodperc alatt megvan a vállalkozói, meg az adószám és lehet reggelni mindenhová. Szintén számlázz. hu-t fogok használni.

Most az van, hogy fejlesztettek mindent, és a számlázz. hu-t össze lehet kötni a nav rendszerével, szóval nem kell a navos számlázót használni, viszont kötelező bereggelni oda és összekötni a számlázóprogramoddal és már nem kell külön bejelentgetni (legalábbis katásként), hanem így megvan az összekötés és megy át minden faján.

Viszont én is itt idegeskedtem, hogy miért nem tudok 3-4 majd 6 óra múlva sem bereggelni. Elsőre a magyarország. hu-s ebevben azt hittem nincs meg az adószám, aztán kiderült, hogy kihagytam egy kattintást, maiből kiderült, hogy megvan, most próbáltam újra semmi. Kerestem guglin, mindenhol a választ, persze sehol semmi hivatalos infó, és most véletlenül bedobta ezt a kérdést találatként.

Hallelujah :) köszi szépen és a válaszolónak is aki megválaszolta.

2021. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Advent0213 válasza:
48%

anonim-nak válasz:

2021. január 4-től eltörölték a számlázóprogramok bejelentési kötelezettségét a NAV felé, így ezentúl nem kell bejelenteni az ÁNYK-n keresztül a számlázóprogram használatát.

2021. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!