Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mi èrnè meg...

Szerintetek mi èrnè meg inkább? Tegyük fel lenne egy kezdő gazda pályázat ahol 50 000 euro tamogatásod van kb. Mit vennèl? Egy márkás john deere traktort ami bevallt vagy inkább egy inkább noname markat pl armatracot?

Figyelt kérdés

Egy armatrac traktor 100 lovasban kb 25 000 euro (perkins motor+ carraro valto vagy zf) plusz par kissebb gep vasarlasa vagy egy 50 000 euros john deere de annak szerintem sokkal dragabb a javítasa?

Lenyeg nem kellene sok földhöz kb 5 hektár de ha tehetnèm újat vennèk mert amíg 5-6 ezer üzemórát megyek sok idő eltelik ès viszonylag biztonságosabb (pl tulnyomásos kabin) ès kènyelmesebb.

Emellett megkockáztatnátok ekkora befektetèsnèl hoyg egy nem annyira ismert gèpwt vegyetek, mondjuk nem mondanak sok rosszat róla 10 èves átlagban.

Ha van hozzáèrtő kíváncsi lennèk a pro-kontra vèlemènyekre, csak elmèleti kèrdès, ez mèg csak egy álom!?



2021. márc. 10. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A török és az amerikai között nincs valami középút? Claas, Fendt, NewHolland, akármi vagy bármi?
2021. márc. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet persze, mindenre nyitott vagyok, hátha valamit tanulok!

Szívesen olvasom a vèlemènyeket csak most ez jutott eszembe ès az armatrac elèggè mozgat :))

2021. márc. 10. 22:44
 3/5 anonim ***** válasza:

5 ha-ra semmit, menne a bérbeadás, az életben nem termeli ki a befektetett munkát, nemhogy a beruházást.

A JD szerintem túlárazott, tényleg nem olcsó a fenntartása, és eszik is rendesen.

Egyébként én MF-et vennék, de jó opció az NH/Case, vagy Claas, Deutz is. De ilyen külföldi licensek alapján valahol a balkánon összetákolt valamit nem vennék.

2021. márc. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3-as
2021. márc. 11. 09:21
 5/5 anonim ***** válasza:
5ha az max. 1mFt/év, az ingyen dobált 50 000euró meg álmodozás, de akkor inkább legyen 500 000 000 000 000euró és adjanak mellé 100 fős 10/10-es háremet is.
2021. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!