Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üdvözletem!Szeretnék segítsége...

Üdvözletem!Szeretnék segítséget kérni!Szeretnék nyitni egy kis boltot ahol pékáu és tej-tejtermék,vákumos felvágottak,csoki és üditők,energiaitalokat árusítanék.Nem igazán tudom,hogyan kezdjek bele..hol kezdjem,mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
2021. márc. 14. 15:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Vedd fel a kapcsolatot egy könyvelővel.
2021. márc. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Könyvelőként kérdezem,hogy mi közöm lenne nekem a boltnyitáshoz? A vállalkozáson kívül miben tudnék segíteni neki? Az engedélyek, áruk, haccp, rágcsálók stb egyáltalán nem könyvelői kompetencia.
2021. márc. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
A második kérdésedben a válasz, teljesek felesleges engedélyekről, áruról, egyéb dolgokról gondolkodni, amíg egy könyvelővel at nem beszéli, hogy milyen formában tud vállalkozni és ez neki mennyibe fog kerülni az elején. Hozzad se mennek tanácsért, ha szerinted egy kezdő vállalkozót élből el kell hajtani, hogy majd jöjjön vissza, ha megvan az arulista, lol.
2021. márc. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen okoskodó ügyfél nem is kéne :) Egy szóval sem mondtam, hogy árulistával jöjjön hozzám, az nem is érdekelne. De maga az áruk, engedélyeztetés, stb az nem könyvelői kometencia és nem is függnek a majd megalakítandó vállalkozástól. Nem mondom, hogy nem kell könyvelővel egyeztetnie, de nem az az első és egyetlen lépés.
2021. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve h nem a könyvelőnél kell kezdeni. Hozzá már tervekkel, tényekkel kell menni, miután az alapdolgok (piackutatás, helyiségbérlet/vétel, etc) megvoltak.
2021. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Boltvezetőid van?
2021. márc. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
igen
2021. márc. 15. 07:33
 8/15 anonim ***** válasza:
Most volt rá pályázat. 10 milliót adtak bolt nyitásra. Kisbolt üzemeltetésre. De csak vidéken. Bizonyos településeken. Ha jól tudom 1000 fő alatiakon. De ez nem biztos. Nem olvastam a teljes ki írást. Egyébként akár hol is nyitod a helyi önkormányzatnál, és az ÁNTSZ nél mindenképpen érdemes be kopogni -e miatt. De lehet hogy a nagy átalakítások öszevonások miatt a kormány ablakba mindent el tudsz intézni egy helyen. Mert lassan minden hatáskört magukhoz vonnak. Aztán persze könyvelő, könyvelő. Az nagyon fontos.
2021. ápr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#5 Nem a könyvelőnél kell kezdeni?


Eleve ott jelenti be a tevékenységi körét. Ott lesz a NAV számára is látható. Addig nem is létezik mint vállalkozó. Egyébként egy mozgó boltal kevesebb macera van. Veszel egy autót ami már eleve mozgó bolt és minden engedélye megvan, utána csak be kell jelenteni azoknál az önkormányzatoknál ahol árulni fogsz hogy te ott majd mozgó boltozol. Csak be jelenteni kell és ennyi. De ez megint csak falun működik. Városba a mozgó bolt nem pálya.

Egyébként #8-as voltam

2021. ápr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ÁNTSZ a fenét. NÉBIH. De egy kutya.

Korán van még. Előző kettő voltam.

2021. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!