Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Műanyaghegesztő vállalkozást...

Műanyaghegesztő vállalkozást érdemes lehet nyitni az alábbi feltételekkel?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, és egyre jobban foglalkoztat a saját lábamra állás lehetősége. A szakmám egyáltalán nem ez (irodai, logisztika) de kétkezi embernek érzem magam.

A műanyaghegesztő tanfolyam elvégzésén gondolkodtam, majd ezt követően még munka mellett / hétvégente belekezdeni a szakmába, és később pedig ebből megélni.

Mindenhol azt olvasom nagyon jó pénz van benne, és kevesen csinálják.

Felszerelésből sem kell hozzá sok milliós gép ill. műhely.



2021. márc. 17. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen termékeket csinálnál? Annak mekkora a piaca?
2021. márc. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Műanyag autóalkatrészek javítása: lökhárító, egyéb műanyag elemek stb.

Szerintem ennek van piaca.

Egy új műanyag lökös nagyon drága.

2021. márc. 17. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt max úgy tudom elképzelni, hogy szerződsz autó javító műhelyekkel, akik kiadják neked ezeket a munkákat. Hiszen ez csak egy apró részfeladat, ami a teljes folyamatban van.
2021. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ez is egy lehetőség
2021. márc. 17. 16:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én kíváncsiságból rákerestem, hogy műanyag lökhárító hegesztés (így különírva persze), és már a vevőknek szánt tájékoztatókból is kimazsolázható elég gyorsan, hogy komplex dolog ez. Például ha hiányzik darabja, akkor lehet, hogy pótolni kéne. Ha horpadt, akkor azért nem kéne máshova küldened a félkész cuccal, hogy majd Sanyiék kiizélik. Nem ártana ismerni a számtalan műanyag közül az ott előfordulókat, meg esetleg betéve tudni, hogy mit nem lehet rendesen patkolni, mivel nem minden műanyag hegeszthető. Készre festeni se ártana, lehetőleg színhelyesen, lehetőleg értelmes pisztollyal.
2021. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a festésbe nem szeretnék belefogni ez egészbiztos.

kizárólag a műanyaghegesztés

komplex, de én nem a-zig akarnám űzni, hanem csak egy folyamatot.

Így kisebb a piac, ez biztos.

2021. ápr. 15. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg értesz hozzá (egy tanfolyam közel sem elég, sok tapasztalat kell) még akkor is nehéz csak ebből megélni. Biztosan lenne rá igény, de nem sok. Ha be tudsz karosszériáshoz/fényezőhöz társulni akkor jó, szerintem anélkül életképtlen lenne a vállalkozás. Vagy ha fényezni nem is akarsz, legalább olyan szinten elvégezni a karosszériaelemek javítását, mint a k.lakatos, tehát kijavítva, glettelve, szépen lecsiszolva. Ez viszont gyakoréatilag külön szakma.
2021. máj. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!