Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lenne egy fóliasátratok...

Ha lenne egy fóliasátratok mit vetnétek bele ami a legjovedelmezobb lehet ha eladnam?

Figyelt kérdés
Csak kis plusz penzre gondolok nyilvan nem hatalmas befektetes, de nem szertnem hogy üresen álljon.

2021. márc. 28. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb, amire a benne lévő föld a legalkalmasabb. Ilyen kicsiben bevétel így se, úgyse lesz érdemben, ha a munkádat is forintosítod.
2021. márc. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

paprika/paradicsom palánták, kezd el gyűjteni a tejfölös dobozokat vagy joghurtost, abba ültesd őket bár már az én palántáim több mint két hetesek.

Én is gondolkodtam ebben, de én teleültettem retkekkel (egész kis fóliát csináltam), de így is maradt hely 60 paradicsom és 60 paprika palántának.


Eladni nem fogok még idén, azt sem tudom hogy be kell-e valahol jelenteni, vagy esetleg helyi piacon mennyi lenne egy stand bérlés.

De 100Ft/db áron 120 palánta, az már 12.000Ft bevétel és ennyiért biztos megvennék, talán még 200Ft-ért is.


Ha pedig tudod hogy kell dinnye palántát oltani és van rá kapacitásod, nagyobb földterületed dinnyetermesztésbe is belekezdhetsz. (Lopótök palántába kell oltani a dinnye palántát).


Én a kertészkedésre inkább spórolásként tekintek mint bevételi forrásként. Így nem kell megvennem a bolti zöldségeket. (kb. 60.000Ft-ot tudok így éves szinten megspórolni, magokat pedig olyan 1.400Ft-ból szoktam venni).

2021. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kis területed van, akkor -szerintem- érdemes inkább a minőségre, mint a mennyiségre koncentrálni. Pl. termeszthetnél zöldségeket úgy, hogy nem használsz vegyszereket.

Szerencsére már nálunk is létezik az a réteg, aki hajlandó és képes megfizetni a minőséget, akkor is, ha többszörös áron adod.

A jó minőségnek hamar híre megy, az emberek egymásnak fogják ajánlani és hamar elkapkodják majd.

2021. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-3 szinten epreznék benne.Jön a szezon tehát már lekéstél róla.De a hazai fóliás eper 2500-3000ft az induló ár.Kis helyen is megtermelsz 40-50kilót.
2021. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!