Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fekete munkából adódó ítélet...

Fekete munkából adódó ítélet miatt később nem válhatok egyéni vállalkozóvá?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon megszorultam anyagilag és baráti köröm javaslatára, elszegődtem egy építési vállalkozóhoz. Azonban három hónapja csak hiteget, nekem nagyságrendileg 100e Ft-tal tartozik, barátomnak pedig 106e Ft-tal.


Mit tegyek? Sem védőfelszerelést nem biztosított, igazából semmit. Én magam sem voltam bejelentve, ha jogi útra terelem a dolgokat, akkor én is számíthatok büntetésre ugye? Amennyiben igen, úgy valószínű, hogy később, egyéni vállalkozó sem lehetek? Előre is köszönöm a válaszokat.


(Azt tudni kell még, hogy korábban az említett vállalkozó már kapott büntetést, hasonló eset miatt, tehát már meggyűlt a baja a joggal. Képek és üzenetek is alátámasztják az igazam, legyen szó akár a bejelentés nélküli foglalkoztatásról, akár csak a munkavédelmi szabályok be nem tartásáról)



#Magyarország #vállalkozás #illegális bejelentés #mit tegyek büntetés
2021. márc. 31. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha keresztet vetsz a pénzre és keresel rendes állást.
2021. márc. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyessel teljesen egyetertek, ha a csavo mar csinalta es atvagott par embert igy es buntetest is kapott ezert akkor jobb ha nem viaskodsz velem. Van mar tapasztalata, penze ugyvedre... Te meg azzal h a torveny ele allsz csak veszthetsz... Ezert nem erdemes feketen melozni
2021. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, köszönöm az aggódást, de egy konkrétumra volnék kíváncsi, hogy számomra később az egyéni vállalkozói lét feéejtős lenne-e, törvényileg nézve?


Amennyiben valaki tudja, úgy legyen szíves megírni, köszönöm

2021. márc. 31. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!