Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Élelmiszerbolt (vegán) nyitása...

Élelmiszerbolt (vegán) nyitása mennyiből hozható ki legolcsóbban?

Figyelt kérdés

Vegán kis élelmiszerbolt nyitásán gondolkodok, 1.8 milliót tudnék rá költeni.


Üzlet bérlése már megoldott, ami előtte is élelmiszerboltként működött, tehát az engedélyeztetéssel sem lesz probléma.


Elsőkörben főleg vegán húspótló dolgokra helyezném a hangsúlyt. Már több beszállítóval is kapcsolatban vagyok, köztük külföldiekkel is, tehát lennének új, Magyarországon még nem ismert vegán húshelyettesítők is (vegán sonkák, mirelit rántott dolgok, vegán virslik, párizsik stb).


Elsősorban amire szükség volna:


- hűtőpult (csemege)

- szeletelőgép

- nav kassza és kasszapult

- álló- és fekvőhűtő

- kések, vágóeszközök


Nagyjából ennyi, ha van még valami alap, amit kihagytam, megköszönöm, ha megírod. :)


Jól látszik, hogy nagyon minimál és ez szándékos. Arra lennék kíváncsi tapasztaltabbaktól, hogy mi az a nagyjából reális minimum összeg, amiből ez kihozható?


1.8 millió a teljes összeg, amit rá tudok szánni.


Köszönöm a konstruktív, segítő válaszokat!



2021. márc. 31. 11:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

+1 kérdés:

Ahhoz, hogy valaki a csemegepultban álljon és növényi sonkát szeleteljen egy szeletelőgéppel, illetve csemegepultban kiszolgálhasson vevőket, milyen végzettség kell?


Köszönöm!

2021. márc. 31. 11:33
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
1,8 az nagyon kevés lesz ehhez. Kapásból az alapítási költségek, eszközök, engedélyek (még ha könnyű megszerezni, akkor is pénzbe kerülhet), saját adóid-járulékod, ha van alkalmazott, akkor rá ugyenez, bérleti díj, rezsi, árubeszerzés. Ha az első pár hónapban nem termelsz tiszta nyereséget, akkor is be kell fizetni a kötelezőket, azt is kalkuláld bele. Szerintem 1,8 nagyon kevés ehhez a projekthez.
2021. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Nézd, ha te magad ne tudsz állni a pultnál, ehhez akkor is kell legalább 3 millió. Plusz némi tartalék, hogy kihúzd, míg nem termelsz haszontalan, mert ez a 3 millió simán elmegy engedélyezte, gépekre és adóra még akkor is, ha mondjuk csak Katás vállalkozóként kezded.


A probléma az, hogy hűtött áruknak nagyon speciális engedély kell és ha nincs végzettséged, azt idénytől már nem is tudod pár hónapos Okj-val megszerezni. Szóval, sajnos ez a pénz nagyon kevés egy komplett bolt megnyitásához.

2021. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Mennyibe kerül a bolt nyitása?

A bolt nyitás költségei nagyon változóak lehetnek, hiszen rengeteg mindentől függ, hogy végül mennyi lesz a nyitáshoz szükséges végösszeg. Ezek a befolyásoló faktorok:


A település maga (főváros, megyeszékhely, falu)

A településen belüli elhelyezkedés

Az eladók fizetése

Banki költségek

Engedélyeztetési költségek

Energiaszámlák (víz, gáz, villany)

Telefon és internet bekötése

Számlázóprogram

Árukészlet, termékek beszerzése

Marketing, egyéb online üzemeltetetési költségek (weboldal)

Adók, HIPA

Környezetvédelmi termékdíj

2021. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még véleményeket! :)


Úgy képzeljétek el, mintha egy minimál hentesboltról lenne szó elsőkörben, aztán idővel szépen lehetne bővíteni a profitból a kínálatot és a berendezést.

2021. márc. 31. 18:06
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, kérdező, de ez a pénz akkor is kevés. Kifizeted az engedélyek meghosszabbítását, az adódat+az alkalmazottad adóját, az első havi bérleti díjat+rezsit meg beszerzel valamekkora kezdő árukészletet és ennyi, már el is ment a pénz. De nem is vagyok benne biztos, hogy ebbe belefér olyan árukészlet, hogy az kitermelje a köv. havi bérleti költségeket.
2021. márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az első félévben bérleti díjat nem kell fizetnem, ezért is írtam, hogy az üzlet bérlése már megoldott, bár fogalmazhattam volna pontosabban. :D


Árukészlettel kapcsolatban pár beszállító belement abba, hogy utólag elég fizetnem, ahogy túl vagyok a készlet értékesítésén, ez is szerencsés helyzet. Az elején nem lenne alkalmazott, hanem a párommal vinném. Ezekkel jelentősen tudnék lefaragni a költségekből, bár tudom, hogy ez így is elég necces. :)

2021. márc. 31. 19:37
 8/13 anonim ***** válasza:

És van hozzá élelmiszer-vegyiáru eladó végzettségetek? Mert ha nincs, muszáj felvennetek valakit alkalmazottként, akkor meg szakképzett minimálbérre bejelentve is elmegy simán vagy havi 250 ezer a fizetésére+járulékaira (nem tudom pontosan mennyi a szakképzett min. bér teljes bruttója).


Illetve, hűtött áruk esetén speciális engedélyek kellenek, ami szintén drágák.

2021. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Sajnos az utolsó még alá is becsülte, mert 250-ből havonta az sem jön ki. Az 1,8m bérleti díj nélkül is elég kevés, fővárosban ha jó helyen van és lesz fix vevőkör akkor talán mehet a dolog valameddig, de nyitás után az első pár hónap szinte garantáltan veszteséges lesz. Mindenképp számoljatok alaposan utána, a jó bolt egy igényfelméréssel kezdődik, kb kikalkulálod miből mennyit lehet reálisan eladni, milyen profitod van egy-egy terméken, összeírod az összes felmerülő költséget (de tényleg mindent!), marketinget meg lehet oldani minimálból is, de mivel nagy a verseny itt is érdemes azért ezt-azt tudni. Könyvelő, engedélyek stb.. mindd mindd pénzbe kerül, ráadásul ennek egy része úgyis zsebbe megy... Nem akarom elvenni a kedved, én is sokszor voltam lelkes, de sajnos a környezetemben látom hogy a mai világban nagyon könnyű pofára esni, lehet jobban jársz alkalmazotti fizetéssel, lekötöd az 1,8-at állampapírba, raksz még hozzá és boldogan éltek : )
2021. ápr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. ápr. 2. 09:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!