Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe fektetnél egymillió...

Mibe fektetnél egymillió forintot?

Figyelt kérdés

Van az a banális mondás, hogy csak az első milliót nehéz megszerezni. Viszont ha megvan, kérdés, hogy mibe érdemes fektetni, ahol gyorsan megfordul és tisztességes hasznot hoz, és persze újra és újra visszaforgatható a haszonnal növelve.

Arra vagyok kíváncsi hogy ha hirtelen lenne egymillió forintod, mibe fektetnéd, hogy a fentiek teljesüljenek?



2021. ápr. 12. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ez az "első egy milliós" dolog dollárban értendő, nem forintban...
2021. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos ja, amit 1#-es ír...

1 millió forint nem sok pénz, kryptoval mondjuk megduplázod...vagy kereskedsz vele, és esetleg folyamatosan nő.

Részvényeket hetente lehet 4-5 %-ot keresni, de van kockázat, és az sem túl sok.

De legalább nem fogsz félni kockáztatni.

2021. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem valami extrém piacképes végzettségem volna, akkor önmagam képzésébe fektetném. Egy nyelvet magán tanárral pl. középfokig el lehet belőle juttatni a nulláról.
2021. ápr. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Én igazából kipróbálnék belőle különböző dolgokat, mivel 3 éve sportfogadással foglalkozok, így 50.000Ft-ot arra a célra tennék belőle.

150.000Ft-ot nyelvtanfolyamra szánnék, mondjuk német nyelvre.

300.000Ft-ot programozás tanulására, 50.000Ft-ot egy digitális rajztáblára.

A maradék 450.000Ft-ból pedig 150.000Ft-tal kipróbálnám a tőzsdézést.

Bár így könnyű felsorolni, még nincs ennyi pénzem, de így 20 évesen főleg magamat képezném belőle.

2021. ápr. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Bitcoint vennek
2021. ápr. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Ez már egy minimum 30 éves (vagy több) mondás, szóval próbáld meg aktualizálni. :-) Manapság 1 millió már kevés a kezdéshez (forintban).
2021. ápr. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem forintban, hanem dollárban értendő és ez kb. 50 éves mondás. Szóval inflációval is számolj! Ennyi pénz nem sok, inkább vésztartaléknak való.
2021. ápr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1960-as években TSZ alkalmazottként nagypapám nettó 12,7Ft-ot keresett, mindezt heti 60, havi 240 órában, viszont ha rákeresel az 1960-as átlagkeresetre ott br. 1575Ft fog visszaköszönni.


Bármely összeget veszed alapnak rengeteg idő volt összehozni 1 000 000Ft-ot. Nagypapi fizetésével, ha nem költ semmit, akkor 1mFt az 78 741 hónapnyi, vagy évben kifejezve 6562 évnyi munka eredménye volt.


Jelenleg a minimálbérrel számolva ez az összeget elérni 9 hónapba telik!


Eddig tévesen feltételeztem, hogy egy Balázska felfogja a 78 741 hónapnyi munka és a 9 hónap közötti különbséget, elismerem tévedtem, túlértékeltem a képességedet!

2021. ápr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8/8 (és persze #1/8, #6/8, #7/8)


Ez a válasz (és több korábbi kioktató hsz), roppant hasznos volt, azóta is matekozok.

Pl azon, hogy ha a '60-as átlagkereset 1575 Ft volt (az z átlagos havi munkaórát véve alapul ez 9,375 Ft órabérnek felel meg), akkor hogy lehet, hogy valaki a TSZ-ben a '60-as években heti 60 órában HAVIBÉRE alig volt több, mint az átlag ÓRABÉR?


De mindenki másnak is köszönöm, aki megírta azt, amit egyébként is tudtam /ti. hogy a.) ez egy régi mondás és azóta történt egy s más; b.) eredetileg dollárra vonatkozott/, roppant érdekfeszítő volt és mindenképpen megérte ezért billentyűt ragadni, mert nagyon sokat tanultam belőle, különösen ami az eredeti kérdést illeti, miszerint:


"Van az a banális mondás, hogy csak az első milliót nehéz megszerezni. Viszont ha megvan, kérdés, hogy mibe érdemes fektetni, ahol gyorsan megfordul és tisztességes hasznot hoz, és persze újra és újra visszaforgatható a haszonnal növelve.


Arra vagyok kíváncsi hogy ha hirtelen lenne egymillió forintod, mibe fektetnéd, hogy a fentiek teljesüljenek?"


Elolvastátok?


Ha igen, akkor plíz, ne offoljatok, arra ott a fakebook.


Köszi

2021. ápr. 13. 16:59
 10/12 A kérdező kommentje:

#2, #5


Köszi, még a ti válaszotok van a legközelebb ahhoz, amit kérdeztem (nem is én húztam le őket).


A többiek közül a fentebbi hozzászólók (#1, #6, #7, #8) inkább csak a kérdésben szereplő mondás etimológiájával illetve némi, bemondásos alapokon nyugvó gazdaságtörténeti anekdotázással, stb töltötték az idejüket, szerintem feleslegesen. ;)



#3, #4, Köszi nektek is, bár nem konkrétan erre gondoltam. A számomra szükséges végzettségeknek, képzettségeknek birtokában vagyok /és már nem is vagyok annyira fiatal mint te, #4 ;)/. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem tanulok szívesen, ha valamihez vagy valamiért szükséges, vagy csak úgy, pusztán hobbiból, de most inkább arra vagyok kíváncsi, hogy mivel lehet gyorsan és hatékonyan megforgatni egy millió forintot?

Nyilván nem sok pénz, ezzel is tisztában vagyok, vagyis sokmindenre NEM elég, pl nem lehet belőle egy tisztességes autót, vagy akár egy komolyabb laptopot sem venni, de nem az érdekel, hogy mit NEM lehet vele kezdeni, hanem hogy mit igen? ;)

Van sok olyan sztori, hogy ennél kevesebből indult el egy vállalkozás, ami azután nagyon is jövedelmezőnek bizonyult. Hátha itt is elhangzik egy jó ötlet vagy inspiráció.


Viszont ti legalább a kérdésre válaszoltatok, vagyis hogy ti mibe fektetnétek egy milliót. Ti abba, amit írtatok és szerintem ez nagyon helyes, hajrá! ;)

2021. ápr. 13. 17:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!