Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire életképes apám...

Mennyire életképes apám befektetési "ötlete"?

Figyelt kérdés

Van egy minimális megtakarításom(10 millió forint) apámnak meg az a ötlete támadt hogy fektessek be egy budapesti mini üzlethelységbe vele. Mert ő óriási fantáziát lát majd egy hamburgeres/hot dogosban,én majd készítem és árulom mennyire jól megtudok majd élni belőle....

Tehát én 10 milliot adjak bele,míg a maradékot kipótolja,és neki elég belőle havi 10 ezer.


Viszont én ebben nem igazán látok fantáziát kötve hiszem hogy elég pénzt kitudnék termelni.

De apám erösködik hogy ne legyek rabszolga hanem dolgozzak magamnak,viszont nem érti meg hogy oké van egy nem használt szakács végzettségem de ehhez több kell hogy sikeres legyen és nagyon bizonytalan helyzet van most kitudja meddig tart.

A másik én hagyjam a jelenlegi munkahelyemet amint lehet ez a feltétele.


Mindenképpen marhaság hogy a tartalékom elverjem szerintem egy ilyen bizonytalan dologban és bár itt a Nyírségben nem keresek jól de keveset is dolgozok viszonylag és megvan nettó 180 ezer,nagyon kétlem hogy egy ilyen hamburgeres/hot dogos még kitermelne annyit..



2021. ápr. 17. 07:48
A kérdező szavazást indított:
Igazam van,nagyon rossz ötlet
Apámnak van igaza
40 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy elég vacak ötlet. Kevés is hozzá a pénz.


Inkább otthon próbálj a feléből valami kis masodallasu vállalkozást kitalalni, mint pl valami kölcsönző, vagy ilyesmi.

2021. ápr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azzal is győzködött árulhatok fagyit is de az ötletei amennyire tőkeigényesek elképesztően kockázatosak is. Simán benne lenne 20 ban a végére.

Meg is sértődött na a fiam szolga marad

2021. ápr. 17. 08:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb maradj szolga mint apaddal konnyen masolhato uzleti valalkozast indits covid idejen. Amugy meg neki miert nincs 10 millioja? O is indithat barmikor a sajat penzebol
2021. ápr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem valami életképes ötlet jelenleg.

Másrészt, családdal üzleti kapcsolatot nem indítunk!

2021. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Két emberrel csak úgy üzemeltethető, ha nincs se hétvégéd, se szabadságod, természetesen beteg se lehetsz.

Az anyagi oldalát le kell ülni és kiszámolni szépen. Hacsak nem egy prémium hambizót csináltok, nem fogja megérni.

Legalább forgalmas helyen van, ami előtt sokan gyalogolnak? Vagy autópálya mellett, kamion parkolóval?

2021. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem mondom, hogy esélytelen, hogy bejöjjön, de kicsi az esélye.


A rabszolgaságról annyit, hogy alkalmazottként van egy munkaidőd, fizetett szabid, betegszabadságod, fix fizut. Vállalkozóként és főleg kisvállalkozóként állandóan dolgozol és rengeteget, ha megbetegszel kiesik a bevétel, nincs szabi és emellett ha van egy rosszabb hónapod, akkor még normális jövedelmed sincs. Szerintem ez sokkal inkább rabszolgaság.

2021. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen az elhelyezkedés sem lenne ideális oké viszonylag forgalmas de a közelben pizzéria,több kajázda stb.


Szóval már szerintem itt meghalt az egész,nem is beszélve arról hogy egyedül vigyem ő úgy gondolta.

Pénzt add ami hiányzik de én adjam bele minden tartalékomat,ez nagy ostobaság lenne.


Ez nem segítség hanem inkább kár okozás számomra

2021. ápr. 17. 09:13
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Más pénzével én is szívesen játszanék.
2021. ápr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
biztos hogy nem fektetnék be olyan üzletbe ahol ételt árulnának. rengeteg utánajárás, ellenőrzések, csomó extra kiadás, nem megbízható bevétel. arról nem is beszélve, hogy csak úgy tudsz ilyet nyitni ha az alkalmazottak között van olyan akinek vendéglátói végzettsége van (akár te, akár valaki más).
2021. ápr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Én a helyedben vennék a környéken (város) egy lakást és kiadnám. Lehet, hogy kellene még gyűjtened hozzá, de jobban megérné, pláne, ha normális középosztálybeli családnak adnád ki. Azzal is van kis meló, de mégsem napi 10 óra egy kétséges vállalkozásban.
2021. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!