Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » "e-cégtár" nevű szervezetet...

"e-cégtár" nevű szervezetet kicsoda/micsoda? Azt hiszem át akarnak verni.

Figyelt kérdés

Ma egy hölgy hívott fel (hívószám nélkül), hogy Ő az "e-cégtár"-tól telefonál. Mondta a saját cégem nevét, és hogy lassan lejár a 1,5 éves "internetes megjelnése" ennek a cégnek. Mondtam neki hogy ez érdekes, mert a cég évek óta passzív, tevékenységet nem végez. Kérdezte, hogy akkor le akarom mondani? Mondom neki hogy nem, mert én sosem rendeltem biztosan semmit, és megjelenésért sem fizettem. Aszongya hogy persze hogy nem, mert ez "utófinanszírozású". Tehát majd most kell kifizetnem. Nem tudom mennyit, mert nem is kérdeztem. De mondtam nekik, hogy mivel ismerem hogy ez egy bevett visszaélési forma, ezt oldják meg saját maguk. Azt mondta hogy rendben van, akkor elküldi nekem majd a hangfelvételt, ami szóban történő szerződéskötés volt. Mondtam hogy az jó lenne, és adtam e-mail címet.


Tud erről a formációról valaki valamit? Hogyan lehet elérni. Mert a Google olyanra hogy "e-cégtár" nem ad értelmes találatot. Igazából felnyomnám őket valamely hatóságnál, de sajnos semmi elérhetőséget nam hagytak. Mi a tapasztalat? Feladják, fenyegetnek, jelentkeznek majd?



#hirdetés #csalás #e-cégtár
2021. ápr. 19. 15:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Tipik telefonos lehúzós cég, szabadulj meg tőlük.
2021. ápr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Olyan létezik, hogy e-cégjegyzék ( [link] az az Igazságügyi minisztériumé.

"e-cégtár" keresésre a Google-lel 9 találat van, közülük az első olyan oldal, amit a reklámblokkoló nem engedett nekem megnyitni, és még úgy is alig tudtam róla visszalépni.

A telefonszámuk megvan, ugye? Keress rá ilyen kihivott.hu-típusú oldalakon!

2021. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Elküldtem őket a fenébe, és azt sem mondtam hogy lemondom, indokolván azzal, hogy semmit nem si rendeltem. Mert eszembe jutott, ha lemondást kérek, akkor azzal elismertem azonnal hogy valamit megrendeltem... Fifikásak ezek :)


Most kíváncsian várom a hangfelvételt amivel 1,5 éve "megrendeltem" a szolgáltatást. :) De szerintem legroszabb esetben a mostanit fogják visszaküldeni, belemegyarázva hogy ezzel ismertem el hogy van szerződés és nem akarok fizetni. :)


Amúgy most olvasom, ezek a cégek akár több százezres összeget akarnak beszedni.


Egy ecegtar.hu oldalt találtam, de asszem nem ez lehet, mert ebben nem szerepel a cégem.

2021. ápr. 19. 15:47
 4/24 A kérdező kommentje:

#3: sajnos elfelejtettem elérhetőséget kérni. Ez tudom az én hibám :)

De ahogy írtam, szám nélkül hívtak. Úgyhogy én utolérni biztos nem tudom őket.

2021. ápr. 19. 15:51
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ezek kifejezetten cégektől kívánnak egy kis pénzt szerezni. Az összes cégátverős sztori "szóbeli szerződésre" hivatkozik, mivel semmit nem tudnak sem a cégről, de még azt sem tudják, hogy ők miért kérnek pénzt. Gyenge bepróbálkozás, hogy melyik cégnél nem tudják követni a számlákat... A legkevesebb, amit tehetsz, hogy nem foglalkozol velük. A legtöbb, hogy megvárod a számlát és az alapján feljelentést teszel...
2021. ápr. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
100%
Ma én is kaptam egy hívást ugyan ettől a "cégtől", ugyan ezzel a szöveggel. Kérdeztem, hogy mikor kötöttem velük szerződést, mert nem rémlik, hogy így lenne, azt a választ kaptam, hogy a GDPR miatt nem mondhatja meg. Kiröhögtem, és letettem. Ha mégis küld számlát, akkor feljelentem a p*csába.
2021. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 dorje1234 válasza:
87%

Engem is megtaláltak, mondtam neki, hogy küldje a számlát, a szolgáltatást mondja le, és utánanézek a dolognak, ha jogos, akkor fizetek.

Erre azzal jött, hogy a futár (!) nem adhatja oda a számlát csak akkor, ha ki is fizetem. Kicsit felvilágosítottam a számlákról, és hogy a futárnak egy kanyit sem fizetek, max átutalással, azt is csak akkor, ha megbizonyosodtam róla, hogy jogos a követelésük.

Ezután annyiban maradtunk, hogy a kollegái majd jelentkeznek e-mailen a szerződés megszüntetése ügyében.

Szép napot kívánk egymásnak, és elköszötünk. :-)

2021. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
100%

Tudakozó, e-cégtárra hivatkozva keresnek.

Ha későn kapcsolnál és viszi a FUTÁR!! a csomagot, nem kell átvenni. Abból szerzik a bevételüket, hogy kifizettetik a nem létező szerződés lemondását.

2021. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Lamperh Vince válasza:
Ma engem is megkeresett a "hölgy", aki beszélni sem tud, hadar, rászóltam, hogy köpje ki a rágót, ha beszél, de nem rágózott, valószínűleg azért beszél érthetetlenül, hogy át tudjon vágni.Közölte, hogy érvényes szerződésünk van, kértem, mutassa be, de erre hangfelvétel a bizonyíték. Mondtam, arra kíváncsi lennék. Egyébként már többször kerestek, és miután megígértem, hogy feljelentem őket, békén hagytak. Nekem is az volt a válasz, hogy a kollégák majd keresnek.Mivel nem rég futottam be egy adathalászásba, már nem bízom az ilyen "szolgáltasáokban". Van valaki, aki tudja, hogyan, hol lehet feljelentést tenni? Vagy fogjunk össze,és együtt próbáljuk kicsinálni ezt a csaló bandát?
2021. aug. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

9#: Ha bűncselekmény miatt tennél, bármelyik rendőrkapotányságon vagy ügyszségen személyesen megteheted. Vagy írásban.


Azt hogy honnan hívtak, Ők a szolgátatótól meg tudják szerezni. (Kivéve ha nem külföldi szolgáltatón fut át a hívás, mert külföldön direkt vannak olyan szolgáltatók akik hívás "hamisítást" kínálnak. És itthonról aztán nem derítik ki...)


Vagy ha Te tudod pontosan kik azok, indíthatsz direktben magánvádas eljárást a bíróságon közvetlenül.. ez mondjuk kemény dió... mert sz "ügyész" ebben az esetben Te leszel, neked kell bizonyítani a bűncselekményt. :)


Ha polgári perest szeretnél, az meg sima polgári peres eljárás. De nyilván itt is neked kell bizonyíatni hogy át alartak verni.


Várd meg inkább amíg Ők pereskednek, mert a bizonyítási teher megfordul. És nekik kell bizonyítani hogy szerződést kötöttek veled. De tapasztalatok alapján ezt nem próbálják meg, mert tudják pénzkidobás. Csak próbálokoznak a telefonban. Ha 1000 cégből egy fizet, már jó napjuk van.

2021. aug. 14. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!