Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Print on demand utáni adózás?

Print on demand utáni adózás?

Figyelt kérdés
Áfa mentes KATA-s egyéni vállalkozó vagyok, szeretnék print on demand-al foglalkozni a teespring odalalán. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell adózni? Az úgy jó, ha havonta kiküldöm magamnak a pénzt és kiállítok egy számlát a cég nevére?

2021. ápr. 23. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És ki lesz a partner? A teespringnek szolgáltatsz? Mert akkor jó igen. Csak ne felejtsd el majd befizetni az áfát a külföldi szolgáltatás igénybevétel miatt (igen, áfamentes katásként ezt kell tenni).
2021. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, gondolom a teespring-nek szolgáltatok mivel a vásárlókkal nem állok kapcsolatban, nem tudom ki honnan rendel én csak a profitot látom. Én úgy tudom hogy valamilyen fordított adózási rendszer működik itt, erről mit tudsz? Ezen kívül milyen tevékenységi kört vegyek fel, írjak be? Könyvelőm jelenleg nem elérhető ezért kérdem itt.
2021. ápr. 23. 14:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, fordított adózás van. Pont ezért kell neked a teespringes fee után itthon megfizetned az áfát. Mert ő áthárítja rád az eu-s áfát, neked ezt itthon be kell állítani mint fizetendő áfa, de mivel áfamentes vagy, ezért levonásba nem helyezheted, ergo ki kell fizetned a tesspringes jutalékra jutó áfát.
2021. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Vegyünk egy példát, havonta utalok magamnak 1000 dollárt erről kiállítok egy deviza számlát. Mik a teendőim ez után, mennyi áfát kell fizetnem?
2021. ápr. 23. 14:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Az attól függ mennyi fee-t vonnak le tőled.
2021. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom fee alatt mit értesz én csak a profitot látom. Tegyük fel eladok 5 darab 50 dollár értékű pulóvert az 250 dollár de ebből nekem fejenként csak 15 dollár profit van ami így 75 dollár lesz. Én csak ezt látom, ezt utalják át nekem.
2021. ápr. 23. 15:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Nos, hát akkor az úgy néz ki, hogy te nem a 75$-t számlázod ki, hanem a 75$-t pluszt azt az összeget, amit az oldal levon tőled. Ez, és a ténylegesen kiutalt pénz különbsége a fee. De a tesspring elvileg állít ki feléd számlát az ő szolgáltatásukról. Annak az áfatartalmát kell rendezned itthon.
2021. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor kapok 75 dollárt, ezen kívül egy számlát mondjuk 175 dollárról szolgáltatásként, ami után fizetek áfát és amit hozzá adok a 75 hoz és azzal együtt kiállítok egy számlát. Jól értelmezem?
2021. ápr. 23. 15:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyjából igen. Bár az arányok szerintem nem jók.
2021. ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ennek így sok értelme nincsen, így szinte semennyi profit nincsen. Könyvelő vagy?
2021. ápr. 23. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!