Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szüneteltetett KATA alatt...

Szüneteltetett KATA alatt lehet sztornózni régebbi számlát?

Figyelt kérdés

Technikailag tudom hogy lehet, épp meg is tettem (billingo, NAV-nak lejelentve) csak azt nem tudom, ezért kell-e majd fizetnem jövő hónapban 50 000 forintot...

A "mínuszos" sztornó számla kiállítását is "tevékenységként" értékeli vajon a NAV, vagy csak bevételnél kell aktív státuszúnak lenni?

Sehol nem találtam erről infót, könyvelőm nincs.

Köszönöm előre is a felvilágosítást.



2021. máj. 7. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen oknál fogva sztornóztál számlát szünetelés alatt?
2021. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem volt teljesítés/kifizetés
2021. máj. 7. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor miért számláztál, ha nem volt teljesítés?
2021. máj. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Válaszolnál érdemben, te szerencsétlen, vagy vered még a f***od a képzelt dominanciádra?

Tudod a választ, vagy nem?

Túl hosszú a sztori és irreleváns ahhoz, hogy itt részletezzem, a feltett kérdésem azonban kellően konkrét és érthető.


Esetleg valaki más tud válaszolni?

Köszönöm előre is.

2021. máj. 7. 23:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kérek, az én qrv@@nyámat, hogy körül akartam járni az esetet, hogy tudjak érdemben segíteni. Még egyszer elnézésedet kérem, ígérem többet nem fordul elő, hogy segíteni akarnék.

Szó sincs itt "képzelt dominanciáról". Ha hiszed, ha nem, igenis fontos a sztornózás, számlázás oka, miértje. De akkor oldd meg egyedül.

Ja és igen, tudom a választ.

2021. máj. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs könyvelőd bármelyik könyvelő irodát megkérdezheted telefonon vagy személyesen sokan ingyen is válaszolnak. Vagy ha a NAV központi számát felhívod ők is 100% biztos választ fognak adni. Nem okoskodni akarok csak ezek a hivatalos szervek biztosabb választ adnak. (Mi mindig hívjuk a NAV-ot ha kérdés van aztán a könyvelőnket).


Amúgy én úgy tudom hogy akkor nem kell fizetni a kövi hónapba az 50ezret ha hóvégén szünetelteted. De én biztos mihamarabb ragadnék telefont ez egy nagyon fontos kérdés mert sokra büntetnek.



Üdv egy kata-s egyéni vállalkozó.

2021. máj. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. máj. 8. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!