Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mozgóboltárusítás ausztriában ?

Mozgóboltárusítás ausztriában ?

Figyelt kérdés
5 éve élek kinn ausztriában es sikerült osszegyüjtenem annyi tőkét hogy vállalkozást indítsak ausztriában . A kérdésem az lenne hogy milyen engedélyekre és papirokra van szükségem illetve mi a teendőm ha a magyar papiros büfés kocsimmal ausztriában szeretnék vállalkozást indítani. A hegy lábánál a parkolóban szeretném lerakni a kocsit mivel télen rengeteg a sielő és nyáron is tura utvonal .

2021. máj. 10. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem inkább Osztrák rendszámost veszel?

Azt a rendszámot átt tudod rakni a személyautódra is,így már is olcsóbban ki jössz mivel csak egy rendszámot kell használnod.

Ezeket a dolgokat Ausztriában érdemes megérdeklődni az otthoni hivatalokban.

Ausztriában többször láttam már ilyet hogy dél körül oda megy egy céghez és a munkások vesznek kaját,mondjuk azt heti 2-3 db céghez jár fixen minden nap,pl Hétfőn A-hoz megy,Kedden B-hez,Szerdán C-hez,Csütörtök A és Pénteken B.

Edéd után van hogy el megy egy másik céghez is,pl ahol több műszak van és nekik pl később van a kaja szünet így napi fixen két hely van ahova jár.

Olyan is van hogy egy ipari park szerűségben megáll és kb 2-3 db cégtől oda járnak emberek ennivalót venni.

Ezeknél a helyeknél nem szabad késni csak korábban menni mivel ha késel akkor kevesebb bevételed lesz.

Hogyan tudod ezt megcsinálni?

Be mész nagyobb cégekhez ahol többen dolgoznak és megkérdezed megkérdezed a górét van e arra lehetőség hogy te dél körül oda járj heti 1-2x?

Valami magyaros ételt is kínálj.

Ezt csak úgy nyári ötletnek mondtam.

Németországban is vannak ilyenek.


Bocs hogy nagyon nem tudtam segíteni,sok sikert.


Egy sofőr.

2021. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1-hez csatlakozom, ezt Ausztriában kell megérdeklődni - hogy mik a helyi szabályok a mozgóárusításra.

Megpróbálok neked ráguglizni, de ha nem beszélsz németül, akkor kínszenvedés lesz megérteni a vonatkozó jogszabályokat.

Arra sajnos nem tudok vállalkozni, hogy lefordítsam.

2021. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

JÓl értem, hogy büfé jellegű készételeket szeretnél árusítani?

Mert ugye nem mindegy, hogy a mozgóboltban csomagolt termékeket árusítasz, vagy helyben készülő ételeket. Ez esetben itthon is elég szigorú a szabályozás, bár talán HACCP megfelelőség nem szükséges...

2021. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

folytatom.... (1-es vagyok)

Próbáld ezt a linket betolni a google fordítóba, talán a lényeget érthetően lefordítja neked.


[link]

2021. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, 2-es voltam 4-esként, nem 1-es... :))))
2021. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Beszélek németül és azért szeretném magyarpapiros autómat valahogy ausztriában használni ugyanis örököltem eggyet igy ez nem lenne akkora kiadás . És igen büfé jellegű ételeket szeretnék arulni es igen magyarosat is . Pl télen lángos. Gyros kolbaszok . stb ami gyors . Nyarn hekk mint a balcsin stb.

Igazábol azzal sem vagyok tisztában hogy hogy tudok ott vállalkozast nyitni és milyen kategoriáju kellene . Pl mint magyarba nyitok egy katás vállalkozást .

2021. máj. 10. 12:21
 7/8 A kérdező kommentje:

1 es válaszoló

Köszönöm a linket itt elég sok kérdésemre választ kaptam .

2021. máj. 10. 12:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát az EU-ban alapvetően ott kell adóznod, ahol a tevékenységedet végzed.

Tehát az szerintem nem legális, hogy itthon van egy KATA-s vállalkozásod, és kint tevékenykedsz.

2021. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!