Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pár hetes projektre saját...

Pár hetes projektre saját vállalkozás?

Figyelt kérdés
Lenne most egy jó projekt, amibe bele szeretnék vágni, külföldi megrendelő lenne. Napokon belül kezdeni kéne, de ehhez elvileg kéne vállalkozás. De nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Az egész projekt kb. 3 hét lenne, nem több, utána vége is. Erre az időszakra hogy lehet egyáltalán vállalkozást létrehozni? Lehet simán az hogy mire az elindítása megvalósulna, lassan vége is az egész melónak, utána meg szüntethetem is meg? Valaki járt már hasonló cipőben, hogy nagy kevés időre kellett volna vállalkozást csinálni?

2021. máj. 10. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Jó lenne tudni, hogy mi a projekt.
2021. máj. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Két rövid könyvet kellene lefordítani.
2021. máj. 10. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyire hivatalos projekt? Szerintem ez belefér az adószámos magánszemély kategóriába.
2021. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyire számít hivatalosnak, szerintem eléggé az. Nem olyan őrült nagy összeg lenne, de nem is pár tízezer.
2021. máj. 10. 17:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy egyéni vállalkozást elindítani minden bejelentéssel, papírmunkával együtt kb 1-1,5 óra. Megszüntetni még gyorsabb. Akár már másnap meg is lehet szüntetni. Viszont lehetőség van szünetelésre is, hátha a közeljővőben újra beesik egy ilyen projekt.
2021. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Biztos, ami biztos, megkérdezek egy könyvelőt vagy adótanácsadót, hogy adószámos magánszemélyként vagy egyéni vállalkozóként végezzem-e a dolgot.
2021. máj. 10. 22:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp érdemes erről konzultálni.
2021. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én vállalkozóként csinálnám. Feltételezve azt, hogy van főállásod, másodállású szja-s vállalkozóként szinte nullára ki lehet hozni ennek az adóvonzatát, míg adószámos magánszemélyként, azért kellene fizetned.
2021. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs főállásom.
2021. máj. 11. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!