Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nehéz otthagyni a családi...

Nehéz otthagyni a családi vállalkozást?

Figyelt kérdés

A kérdésem sok témakörben elférne...


Évek óta a családi vállalkozásban dolgozom, aminek van műszaki és iroda része. Gyakorlatilag az irodát én viszem teljesen egyedül, nincs kollégám, soha nem is volt ahogyan elődöm sem, az alapítástól kezdve jelen vagyok.

Van némi tulajdonrészem, hogy rendelkezzek aláírási joggal, így az ügyek intézése nagyban megkönnyít mindent - szerződéseket, telefonos ügyintézéseket, iratbeadásokat és kikéréseket.

A feladatom az ügyfelekkel-műszaki kollégákkal és alvállalkozókkal való kapcsolattartás, e-mailezés, szerződések készítése, számlázás, e-naplózás, dokumentálás, és az, hogy mindent IS megjegyezzek és észben tartsak.


Viszont tervezzük az első - és egyetlen - babát.

A baba születése után egész biztos, hogy képtelen leszek a munkám 100%-át elvégezni, főleg mivel a telefonos hívásaim 80%-a úgy fejeződik be, hogy: DE MOST!.

Viszont a munkám jellege nem olyan, hogy bárki bármikor azonnal be tud kapcsolódni, mert sok minden sokszor évekre visszamenőleg kell, pl. egy színkód a ház falára, mert 5 év múlva eszükbe jut javítgatni. Ismerni az összes létező jelenlegi ügyfelet, azoknak az egyéni kívánságait, stb ezt álmából felébredve is tudni - lényegében olyan tudástárral rendelkezni az irodán kívül is, mintha az irodában lennél. Folyamatában ez teljesen hétköznapi dolog, de becsatlakozva szerintem egy agyrém lenne szegénynek, aki esetleg átvenné a helyem.


Volt már bárkinek bármelyik oldalról tapasztalata?

Mint vállalkozást ideiglenesen otthagyó, utána mennyi ideig csörgött még a telefon, mire az újonc beletanult tökéletesen, vagy mire az apának nevezett "nagyfőnök" leszokott arról, hogy téged hívjon?

Vagy mint újonc, mennyi idő volt beletanulni, felvenni a fonalat, átvenni több évnyi információt és többnyire zökkenőmentesen csinálni, az előd folyamatos hívogatása nélkül?


Mennyi időt érdemes szánni az utód betanítására?


Köszönöm a válaszotokat, kicsit tartok ettől a dologtól, egyrészt nehéz lesz kiadni a kezemből másrészt viszont ha bébi lesz akkor igen is le akarom tenni és majd, ha megy óvodába akkor visszaállni.


2021. máj. 11. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól veszem ki a szavaidból akkor ti az építőiparban tevékenykedtek. Szerintem olyat nem fogtok találni alkalmazottként aki ennyi mindent el fog tudni végezni. Gyanítom te ebben nőttél fel és ezért a nagy felhalmozott tudás-tapasztalat. Aláírási jogot-bankszámla hozzáférést meg ugye evidens hogy nem adunk az alkalmazott kezébe egy családi vállalkozásnál (egy nagyobb cégnél meg lehet oldani a kontrollt). Apuddal értesd meg hogy bizonyos feladatok három évig őt fogják terhelni, (a nagyfőnök megmutathatja). A többi feladat pár hónap alatt betanulható szerintem bár én teljesen más területen tevékenykedem. Próbáljatok olyat találni akinek nem kínai ez a terület (teszem azt egy tüzépes vagy építőipari eladó) és ezzel nyertek egy kis időt (bár nálunk a tanult logisztikusoknak is meg kell mutatni hogy mi a különbség egy pótos és egy nyerges szerelvény közt és hogy számolja a rakfelületet palettára). Aztán ha jön a baba akkor azt a telefont add át az utódodnak és téged az első évben ne nagyon zavarjanak. Ha egyszer megengeded hogy felhívjanak akkor ugyanott leszel mint előtte. Apudék csak mint nagypapa keressenek az első időkben. Sok sikert a babához!

Arra azért kíváncsi lennék hogy meddig bírod majd a megszokott pörgés nélkül :) Nekem egy idő után elvonási tüneteim voltak :)

2021. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Igen, eltaláltad, építőipar.

Egyelőre alig várom, hogy behajítsam a telefont egy sarokba :D De ha van olyan nap, hogy valamiért nem csörren meg 10-ig már kezdem magam furán érezni és aggódni, hogy minden rendben van e mindenkivel :'D

2021. máj. 11. 15:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!