Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Több vállalkozásötletem is...

Több vállalkozásötletem is van, de nehéz eldöntenem, hogy melyik mellett köteleződjek el. Hogyan érdemes átlendülni ezen?

Figyelt kérdés

Több vállalkozásötletem is van. A kellő pénzmennyiség is megvan mindegyikhez. Mindegyiknek látom az előnyét, hátrányát egymással szemben, viszont úgy érzem, hogy bármelyiket is választom, kiaknázatlan lehetőséget halasztok el azzal, hogy nem a másikat választom. Továbbá mivel hosszútávra szeretnék vállalkozást, ezért nem szeretném megkockáztatni azt, hogy elfecsérlek sok időt valamire, ami végül nem a végső vállalkozásom lesz, és azt a sok energiát és pénzt arra is fordíthattam volna.

Egyedül ez a kétely az ami visszatart attól, hogy bármibe is belefogjak, mivel én már abba szeretnék belefogni, amit 50-60 évesen is szeretnék csinálni.


Persze tudom, hogy a szerzett tapasztalat az sokat ér és felhasználhatom majd a végső vállalkozásnál is, illetve azt is, hogy ha nem csinálok semmit, csak olvasok, azzal ugyancsak pazarlom az időt (produktív halogatás ugye..) mert közben tapasztalatot is gyűjthetnék egy vállalkozással, mégha a végső nem is az lenne. Viszont ha valamiről már az elején sejtem, hogy nem az lesz a végső, vagy nem vagyok biztos benne, hogy ez kitarthat életem végéig, vagy időközben találok valami jobbat, szinte azonnal motivációmat vesztem és bele sem akarok kezdeni.


Eközben azt is tudom, hogy rengeteg sikeres vállalkozó nem az első ötletéből gazdagodott meg, vagy nem igazán, még csak nem is a második, vagy harmadik.. és ilyen tekintetben irigylem is őket, hogy ők végig motiváltak voltak.


Hogyan tudnék átlendülni ezen és végre belekezdeni, vagy hidakat bátran felégetve magam mögött elkezdeni valamit? Esetleg el kellene teljesen engednem azt, hogy bármi mellett is érezzem azt, hogy azzal elköteleződhetek hosszú távra is, és amolyan Nike mottósan, just do it?


Hasonló helyzeten átlendült vállakozók válaszainak nagyon tudnék örülni, de ha eleve nem volt ilyen gondod, de úgy érzed, hogy tudod rá a megoldást, akkor is örömmel fogadom a válaszod!



2021. jún. 6. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Eke beke beka....
2021. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Belőled bártulajdonos lesz kérdező, aki napi szinten teszteli az új Beer girl csajszikat. Szerintem ezt 60 évesen is szeretnéd csinálni, ha nem vagy homár, impotens, vagy a kettő keveréke.
2021. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Az 1 dolláros az enyém, te viszed a bárt, számlák, fizetések, árubeszerzés, stb. és én csak 20%-ban részesülök a bevételből!

2021. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pl úgy, hogy nem akartam 60 évig ugyanazzal foglalkozni a jelenlegi kb ~5 évente megújuló világban.
2021. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"mivel én már abba szeretnék belefogni, amit 50-60 évesen is szeretnék csinálni."


Abban miért vagy teljesen biztos, hogy te magad nem változol meg 50-60 éves korodra, és hogy lesz-e egyáltalán akkor is olyan dolog amit végeznél mint amit most szeretsz csinálni?


Ebben a világban megszületsz fiúként, de abban sem lehetsz már biztos, hogy férfiként is halsz majd meg :D

2021. jún. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem érkeztek komoly válaszok, pedig hasonló gödörben vagyok benne. Persze azok jó meglátások, hogy ne azon ragadj le, mi lesz nyugdíjkorhatár előtt... Viszont ezt a részét teljesen átérzem, hogy döntésképtelenség és halogatás. Én mondjuk most simán ráfogom a vírus helyzetre, de nem tudom, hogy ezt csak egy kreált vagy valós akadály...🤔 Bocsi, hogy nem tudtam érdemben segíteni. Talán az jó lenne, ha valakivel akiben megbízol átbeszélnéd, lehet egy kívülálló jobban látja melyikben tudnál jobban kiteljesedni vagy melyiknek van jobban jövője.
2021. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az 50-60-as témát én is elengedném...

Biztatni pedig nem tudlak, nem vagyok vállalkozó csak munka mellett hasonlókon őrlődök mint te.

Min 3, de inkább 10 éve ebben a cipőben járok, VISZONT...

Pár hete jelentősen letisztultak a dolgok.

Hozzád képest lehet hogy könnyű a dolgom, mert van egy terület amivel nem hogy 50-60, de 90-100 évesen is szívesen foglalkoznék :)


Ehhez kell olyat találnom amit ITT ÉS MOST (najó, mondjuk egy éven és 200 km-en belül) el tudok kezdeni, jövedelmez annyit mint a mostani, közepeske multis bérem, és tudom MELLETTE azt csinálni amit igazán szeretnék. Plusz pont ha bármilyen szálon ehhez kapcsolódik legalábbis nem távolít el tőle.


Ez elég sok kritérium ahhoz, hogy a 10-20 ötletemet is leszűkítse mondjuk 2-3-ra amihez heteken belül meg is teszem az előkészületeket.


Igazából azt nem tudom javasolni hogy legyen egy ilyen "szerelmed" mert vagy van vagy nincs... de az biztos hogy az elköteleződés valami iránt + a tiszta, világos feltételek magaddal szemben azok sokat segítenek.


Nevezzük ezt 2. láb koncepciónak :)


Pl. kedvéért, hogy kicsit világosabb legyen tegyük föl hogy "igazi" pékműhelyt akarok nyitni a mostani városomban ami lássuk be nem bomba üzlet. Van 1-2 ilyen hely de mellette mással is foglalkoznak és igen szűk az a réteg aki nem A) 120 Ft-os kenyeret zabál B) már rég glutén- és mindenérzékeny a 120 Ft-os kenyertől. (Sarkítok, nyílván!)

Én csak pékként tudom elképzelni az életem ráadasul csak minőségi pékként tehát saját műhelyre és mellette biztos profitra van szükségem.

Plusz egyéb kritériumok, hosszú távra: nem árt, ha élelmiszerjellegű az a második láb, ne kelljen nappal túl sokat rohangálni mert a pékek ugyebár éjjel aktívak, jó, ha a pékség területéről, vagy annak közeléből mehet az üzlet stbstb

2021. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De egyebként alapvetően neked 2 dolgot javasolnék:

1) Menj el valami rabszolga melóra. Egy gyárba vagy egy ssc-be. Ha már úgyis van tőkéd akkor elég ha annyit keresel ami elég ahhoz hogy ne nyúlj a tőkéhez. Ha gyarapítod, az se baj. Menj el egy ilyen helyre fél vag egy évre és garantálom hogy már az első pár hétben biztos leszel egy jó ötletedben.

2) Próbálj szintetizálni azaz olyan ötletet találni ami a lehető legtöbbhöz kapcsolódik. Lehet hogy valami egészen új lesz! Lehet, hogy csak a részleteiben, de össze fog állni valami új.

2021. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!