Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Rajztudással pénzt szerezni?

Rajztudással pénzt szerezni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lehetséges, csak nem tudom, hogy hogyan.


Rajztanárnak tanultam 3 évig, de végül Festő-Grafikus diplomát szereztem.

Mindig is a digitális ábrázolás érdekelt.

Nem, nem a grafika, hogy logót tervezzek meg cégeknek könyvborítót, vagy weboldalt, hanem az, hogy a képzeletemből rajzoljak.


Sokan élnek ebből. Az egyik ismerősöm is keresett ezzel pénzt, persze neki erős angol tudása volt hozzá.


Tehát a lényeg, amerikai párok rendeltek tőle kraikaturát, vagy hogy rajzolja le őket szuperhősként stb. Tudom az itthoni nyomorult pénzügyi helyzet miatt elképzelhetetlen, hogy valaki hülyeségekre adjon ki pénzt, de másutt sok gyereknek annyi zsebpénze van, hogy abból én itt jól megélnék... ez nem is kifejezés.


Szóval... hogy tudnék kiépíteni egy ilyen közönséget? Hogyan kezdjek neki? Hentait nem rajzolok :D De minden mást szívesen.


Nem mondom, hogy nem tudok angolul, mert de :D Sokat olvasok, és levelezek, de élőbeszédben nem megy valami jól xD

Szóval külföldi közönségre is nyitott vagyok.


Szerintetek, milyen felületen kezdjem el építeni a közönségem, és hogyan?

Semmi üzleti érzékem sajnos... pedig a rajz végülis vállalkozás és azt is fejlesztenem kellene, de jobb később, mint soha.


Előre is köszi a válaszokat!



2021. jún. 15. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig a hentaiba van a nagy penz :)
2021. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg a furry-ben.
2021. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát az elején kötve hiszem, hogy olyan helyzetben lennél, hogy válogass, hogy milyen munkákat vállalsz, vagy nem vállalsz.


Hirdetésnek FB, Instagram, Tumbrl, meg kitudja. Meg egyéb olyan oldalak, amik kimondottan erre vannak szakosodva.


Nekem kicsit úgy tűnik, még te magad sem tudod mit akarsz.

Mindenképp kelleni fognak kezdetnek referencia munkák. Amit vagy csak úgy, vagy ingyen csinálsz meg, ami alapján azt tudják majd mondani a leendő vevőid, hogy ez jó, ez tetszik.


Így a semmiből nehéz elmondani, hogy mit akarsz csinálni. Rajzolni papírra, vagy gépen tervezni? Esetleg festeni vászonra? Színes, vagy fekete fehér? Milyen téma? Tájkép? Csendélet? Tárgyak? Vicces grafikák? Portrék? Karikatúrák? Autók?

Így látatlanban azért elég nehéz bármit is javasolni.

Nincs olyan aki mindennel foglalkozik és mindenhez ért... Ezt neked kell tudni, milyen irányvonalba érdemes elindulni.


Érted. Hiába mondom most azt, hogy rajzold le embereknek az autóit és mindezt hirdesd Instagramon. Lehet nem is tudsz autót rajzolni. Lehet nem szereted az Instagramot.

Tehát ezeket mi hiába mondjuk meg...

2021. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van egy lány aki ezt csinálja Hajnal Szabó néven keresd a neten, ő 15-20 ezerért rajzol és elég sok a megkeresése.
2021. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hajnal Sabo
2021. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hirdesd magad, állíts össze egy ártáblázatot, hogy mennyiért rajzolsz portét, büsztöt, 3/4-es, egész alakos képet. Mennyi extra, ha már két karakter vagy háziállat is van képet, mennyi a fekete-fehér, mennyi a színes.

A legtöbben amúgy írásban szoktak jelentkezni, például: "Hi, I'm Lotte from Germany and i would like my characters Bibi and Karl in your style in size A5." például, szóval nem kell sokat élőszóban vagy chatben beszélni.

2021. jún. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!