Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Akiknek "sajat" vallalkozasuk...

Akiknek "sajat" vallalkozasuk van, azoknak hogy indult be, hogyan jott letre?

Figyelt kérdés
2021. jún. 16. 20:44
A kérdező szavazást indított:
Nem maguktol -> Nagy reszuk orokolt vagy atvette a csaladtol
Maguktol -> Nagy reszuk kemenyen megdolgozott a 20-as eveiben
Maguktol -> Nagy reszuk csak jokor volt jo helyen es szerencsesek voltak
23 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Egy jó tanács: Ha nincs kapcsolatod valami fejeshez akkor felejcsd el a vállalkozást jelenleg.
2021. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akik arra szavaztak, hogy megdolgoztak a 20-as eveikben, leirnak legyszives hogy ez mit jelent?


Mert sokszor hallom, hogy egyetemet sem jartak ki paran, csak hogy akkor mit jelent, hogy megdolgozott erte?

2021. jún. 16. 20:51
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

1. egy bizonyos szint felett kell a kapcsolat, de egy szimpla, kezdő egyéni vállalkozónak nem.

A kérdést nem értem: fogja magát az ember, tudja, hogy mihez ért, miben jó, kitalálja, hogy azzal mit lehetne kezdeni, mire van szükségük az embereknek, vagy van valami ötlete amit megvalósít és indít hozzá egy vállalkozást. Nem egy nagy dolog. Nem kell hozzá örökölni, nem kell hozzá előtte keményen megdolgozni, nem kell szerencse sem. 568012db egyéni vállalkozás volt az országban éprilisban. Komolyan azt gondolod, hogy mindegyik örökölt vagy a 20as éveiben kidolgozta a belét, hogy aztán a vállalkozására költs vagy nagyon szerencés volt?

Miért kellene ezek közül bármelyik egy szakembernek, aki jó valamiben és normálisan dolgozik: egy mosógép szerelőnek, egy méhésznek, egy nyelvtanárnak, stb.? Vagy egy webshop indításához?

Mit kell ezen túlmisztifikálni? Értesz valamihez? Olyanhoz, amire van igény? Egy vállalkozás indítása nem kerül szinte semmibe (azoknak, akiknek gépekre, szerszámokra van szükségük a munkájukhoz, nekik kell, de ahhoz se kell örökölni vagy bankot robbantani).

2021. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3


Bocs lehet ki kellett volna egeszitenem a kerdest "sikeres" egyeni vallalkozokra.

2021. jún. 16. 21:25
 5/13 anonim válasza:
avon és tsai?
2021. jún. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A fosulit végülis nem végeztem el. 96ban számítógép karbantartással kezdtem, autóm nem volt felül buszra és a xi kerületből kézben meg villamossal a 4. Kerületbe vittem a gépet majd leszakadt a karom de megcsinaltam eladtam . Első munkám volt.

Utána jött sorban, néha szoftvert fejlesztettem néha hardvert adtam el néha hálózatot telepítettem amibol pénz lett.

98ban életem első autóját egy suzukit vettem hitelre mert megbízható dolog kellett nem nagy arc és csináltam tovább, ha éjfél után végeztem se számít.


2007 körül rájöttem hogy bár már jól megy de nem az én világom a céget átadtam másnak emberekkel ügyfelekkel és új vállalkozásba kezdtem. Azt néha eszembe jutott valami és megint egy új ötlet. IT már nincs a képben , helyette van 3 másik. (Van ami tönkrement, mert több volt)

2021. jún. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Azt jelenti, hogy megdolgozott érte, hogy anyám nulla forinttal a zsebében jött fel Budapestre egy nevenincs BAZ-megyei faluból 18 évesen. Summa cum laude végezte el a jogot estin úgy, hogy közben 2 munkája is volt, hogy fent tudja magát tartani. Közben nyelveket is tanult.

Diplomázás után egy nagyobb jogi irodánál helyezkedett el, kőkeményen dolgozott, lehúzott 10 évet. Akkor lett meg a kezdőtőkéje a saját vállalkozás beindításához, ami persze nyilván az elején veszteséges volt, mint minden. Kellett 2-3 év, mire beindult a dolog, újabb 4-5, mire annyi profitot termelt a cég, hogy abból már tényleg kényelmesen megéljen az ember.

Ma már saját irodája van, folyamatosan keresik meg újabb és újabb ügyekkel, és többet keres, mint ami a "kényelmes" szinthez elég. Persze félreértés ne essék, még mindig nagyon keményen dolgozik, rengetegszer éjszakába nyúlóan ül az irodában, ami az alkalmazottnak napi 8 óra fixen, az a vállalkozónak sokszor 10-12-14 is akár.

Na nálam pl. ezt jelenti, bár ő nem csak a 20-as éveiben dolgozott meg érte, hanem teszi azt mind a mai napig.

2021. jún. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4. szóval aki nem szerencsés, nem örököl és nem milliókkal kezd vállalkozni, az szerinted nem lehet sikeres.

Mlyen jó is mást hibáztatni ha te nem jutsz előre! Lehet mondani, hogy "jajj mert a másik szerencsés volt" vagy "egy rakás pénze van", esetleg "jókor volt jó helyen". Így aztán ne csodálkozz ha nem repül a sültcsirke a szádba, ha arra vársz, hogy majd valaki megdobjon pármillióval vagy hogy szerencséd legyen...

Az meg vicc, hogy a sok 3ast lepontozó nem veszi a fáradtságot, hogy megossza értékes gondolatait mással, hadd tanuljanak.

Ott van 6os meg 7es példának, hogy nem kell se milliomosnak lenni, se szerecsésnek ahhoz, hogy sikeres vállalkozó legyen. Dehát vannak, akik mindig mást hibáztatnak azért, mert ők nem viszik sokra.

2021. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

4


Te teljesen eszetlen vagy?


Honnan jon ez az intenziv vadaskodas? Megsertettelek talan valahol?


Szerinted miert raktam ki azt a szavazasi opciot is, hogy megdolgoztak kemenyen?


Csak megkerdeztem, hogy ha nem vegeznek egyetemet meg ilyenek, akkor milyen mas kemeny munkaval jutottak el oda ahova.


A lepontozasrol meg annyit, hogy a vicc az te vagy.


Jobb lenne gondolkodni, mielott osztjuk az eszt.

2021. jún. 17. 10:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Én mint írtam a főiskolat se végeztem el. De nem hiszem hogy egy egyetem elvégzése a csak és kizárólagos megnevezése a kemény munkának.
2021. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!