Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sakkban a 2000-es élő pontszám...

Sakkban a 2000-es élő pontszámot mennyi idő alatt lehet elérni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 22. 10:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Erdekes, egyeb kerdes valasztottam ki, erre a sajat vallalkozashoz tette.
2021. jún. 22. 10:47
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A 2000 elő egy annyira magas pontszám, hogy ez már csak akkor érhető el, ha tanulnod ÉS tehetséges is vagy. Önmagában ehhez már sem a tehetség sem a szorgalom nem elég.


Régen sokan sakkoztak pl a keletiben pénzért, fogadtak rá. Nagyrészt itt ott tanult, onkepzett emberek voltak (sokan pl börtönben tanultak sakkozni..). 10-ből 9 meccset simán lehoztak, de közelébe sem voltak a 2000nek. Nekem 1750 volt a legmagasabb elő pontom - ami nem sok, kB az amatőr szint közepe / teteje mégis többször elkaptam őket.

2021. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mennyi ido alatt lehetne elerni tanarral es napi atlag 4-5 tanulassal?
2021. jún. 22. 12:08
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha tehetséges vagy akkor szerintem pár év alatt. Ha nem vagy az soha.
2021. jún. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Ebben én szakértő vagyok, mert beleszerettem a nagymestetek jétéksilusába, Steinz a gyalogok királya, Fischer az agresszív tornádó, Léko a brutális védekező, Bird a különc az F4-el, Chigorin a régi idők brutális támadója, Alexander Alekhine az alkoholista pozíciós játék királya, Tall a trükkös zseni...


Van egy chessmaster 9000 nevezetű .exe elfut az összes Windows-on. Ott van az összes nagymester, kivéve Kaszparov. És még különböző erőségű játékosok egészen 0 ELO, aki Stan egy csimpánz. Gyerekek, tinii, felnőttek, valós profilképpel életrajzzal, korral, jelenlegi tanulmányai végzettségei... köztük rengeteg kezdő,haladó stílus pl.pawngrabber,Gambit, likes Tall, Good opening, pawn master...

Ez a szoftver egy kincs, és ezt csak akkor tudof meg, ha beszerzed. Oktatóanyagok ezreivel van tele, nagymesterek elemzései, hogy te mit lépnél most? Leírhatatlan ez a szoftver annyira sokrétű, begyakoroéhatod a pl fork meglátsát.


A kérdésedre az önéletrajzokat olvasva, ha gyerekként kezdi el valaki a sakkot 6-7 évesen akkor 12-14 évesen érte el a 2000 ELO szintet.


Van a játékban egy olyan férfi is, aki gyerekkorától kezdve olyan iskolába járt, ahol a sakk oktatása alap volt és a tehetségekkel külön foglalkoztak, de bár mennyit tanult nem tudod 2195 fölé fejlődni... vagy a tanárai voltak a ludasak ebben, vagy neki ennyi jutott, amit betud fogadni az elméje.


Ha engem kérdezel én mikor érném el a 2000 ELO, szerintem 30 év alatt sem, talán nagy nehezen az 1850-et.

2021. jún. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!


Mi a különbség 1500 és 2000 élő ponttal rendelkező játékos között?

2021. jún. 22. 15:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ég és föld.

Az 1500 egy lelkes amatőr, a 2000 egy nagyon erős szint, a 2200 pedig a mesterek alja...


Ezt nézegesd

[link]

2021. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Oké, hogy van különbség, de pontosan miben nyilvánul meg?
2021. jún. 22. 15:35
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
A hónalj szőr mennyisegeben - szerinted mégis miben? Nyilván sakk tudásban...
2021. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz értelmesen válaszolni(nulla fogalom), akkor lépj tovább.
2021. jún. 22. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!