Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Állatorvosi asszisztensként...

Andante94 kérdése:

Állatorvosi asszisztensként kutyakozmetika?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet hogy rossz kategóriában teszem fel a kérdést, ha így van elnézést érte. Kérdésem az lenne hogy hallottam olyat hogy kutyakozmetikát lehet nyitni állatorvosi asszisztens végzettséggel. Van itt olyan aki alá tudná ezt támasztani? Létezik ilyen?

2021. júl. 13. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet.
2021. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Már többször is írtam ide az oldalra, hogy állatkozmetikához semmilyen végzettségre nincs szükség. Ez 10000%. Ha állatpanziót akarsz működtetni, akkor ahhoz kell végzettség, de az állatorvosi asszisztens ahhoz nem jó. Sima kozmetikához nem kell semmi sem.
2021. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

2.-nak.


Én szakember vagyok. KÖTELEZŐ a végzettség.


Kérdező: [link]

2021. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom milyen területen vagy szakember, ezt pontosíthatnád.


Amúgy az e-tuson, ha rákeresel az állatkozmetikára, akkor ezt hozza ki: 960911 - Állatkozmetika - Az állatkozmetika tevékenységhez szakképesítés nem szükséges.

A tevékenység NEM ENGEDÉLY köteles

A tevékenység végzéséhez BEJELENTÉS NEM szükséges

2021. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Pedig nekem egyértelműnek tűnik. Vagy egy nagy kutyakozmetukus szakember, vagy pedig olyan szakember, aki ilyen képzéseket árul és próbálja elhitetni az emberekkel, hogy erre kötelezően, elnézést KÖTELEZŐEN szükség van a vállalkozás nyitásához :)
2021. júl. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

5.-nek.


Asztalos vagyok. Fát szépen faragok.

Akkor holnaptól simán nyírhatok kutyát a fészerben, csak adjak számlát, és annyi?


Köszi a tippet, rámegyek!

2021. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem az ötös vagyok, de válaszolok, ha megengeded.

Igen, asztalosként kötelező a végzettség, mert ezt írják elő a hatályos jogszabályok, rendeletek. Viszont az állatkozmetikához nem ír elő semmit, vagyis igen, ha felveszed a tevékenységeid közé a 960911-et, akkor holnap már nyírhatsz is kutyákat a fészerben, aztán adhatsz róla számlát.

Én nem állítom, hogy ez így jó, de ez a hatályos rendelkezés jelenleg.

2021. júl. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!