Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Angol cégalapitás Magyarország...

Angol cégalapitás Magyarországról. Vajon érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Most itthonról dolgozok katás egyéni vállalkozóként, online adok veszek cuccokat legfőképpen az eBayen és még néhány aukciós oldalon. Viszont sokszor előfordul hogy csak azért mert magyarországról küldöm a terméket az emberek bizalmatlanok, inkább lemondják a vásárlást mivel magyar vagyok. Az jár a fejemben ha esetleg angliában alapitanék céget, nyilván székhelyszolgáltatással megoldható lenne hogy még egy ideig itthonról tudjak dolgozni. Próbáltam tájékozódni (nyilván szakemberrel kéne majd beszélnem) de valahol azt olvasom hogy simán megoldható de valahol meg hogy lehetetlen. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Tervezem hogy kiköltözök a jövőben, de kiváncsi lennék hogy ha ugymond angol cég lenne az eladó, mennyiben lenne több vásárlóm.

Köszi a válaszokat!



2021. júl. 26. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

De ezt ők konkrétan leírták, hogy azért mondják le a rendelést, mert magyar vagy, vagy csak úgy érzed? Lehet, hogy a szállítási idő miatt?

Ha jó értékeléseid vannak, akkor szerintem nincs okuk az aggodalomra.

Nem biztos, hogy Anglia lenne a jó, akkor inkább egy másik EU tagországgal szerintem jobban járnál. Ha mindenképpen angol nyelvű országban szeretnél céget, akkor Írországban jobb gondolkozni. Szerintem ott az adózás is kedvezőbb az angliainál. Kereskedéssel úgyis hamar elérnéd a KATA adózási forma összeghatárát és ha mégis maradsz, akkor is váltanod kell.

2021. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Volt olyan hogy leütötték a terméket és irták hogy bocsi, látom hogy magyarországról szállitasz, törölném a vásárlást... Azt hittem beszarok. És nem egy ilyen eset volt már. Szállitani már csak Fedexel szállitok, még amerikába is megérkezik 2-4 munkanapon belül, erre panasza senkinek nem lehet.

Skóciában már éltem 3 évig, ezért gondoltam hogy ott alapitanék céget. Nyilván most a Brexit nem tett jót a helyzetemnek.

Igen mindenféleképpen angol nyelvü országba költöznék, Irországra ezidáig nem gondoltam, de megfogom nézni a lehetőségeimet.

2021. júl. 26. 18:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Így már értem. Ezt ne sajnáld, inkább örülj, hogy a nem normálisok törölték a rendelést, mert ha az ilyen emberek megrendelik és kimegy nekik a termék, akkor az ilyen akadéskoskodók fognak a legjobban panaszkodni, hogy így rossz úgy rossz a termék és írják neked a rossz értékelést.

Igaz rossz is, megértem, mert ha miattuk rendeltél te is be termékeket a beszállítóidtól, akkor az téged is nehéz helyzetbe hozhat.

De előfordulhat olyan is, hogy rossz tapasztalatuk volt. Nekem is van ilyen, rendeltem már lengyel eladótól alkatrészt és amikor megjött láttam, hogy már hozzá volt nyúlva gány módon. De ugyanakkor nem gondolnám, hogy minden lengyel eladó átveri a vevőit.

Az sem biztos, hogy angliában nincsenek csalók. Biztosan vannak ott is. Ezért akik visszamondták a rendeléseket, nem jól gondolkoznak.

Ami még segíthet, hogy találj ki egy saját cégmárkát. Ezt hivatalos cég nélkül is megteheted, hogy egy fantázianevet és egy logót készítesz, hozzájuk egy jól hangzó szlogent, ami bizalmat gerjeszthet.

2021. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!