Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik lehet a helyes döntés,...

Melyik lehet a helyes döntés, amit a többség állít, vagy amit en érzek?

Figyelt kérdés

35éves vagyok, anyagilag nulla, vidéki asztalos alkalmazott havi 200nettóval (de ebből csak 113 a hivatalos), ami még vidéken is a béka segge alatt van.

Van egy házam, havi 30000hitelt fizetek még 8éven át.

Asztalosként dolgozom, szakmaváltó vagyok, összesen 5 év szakmai tapasztalatom van eddig.

Szeretnék önállósodni, szeretnék saját műhelyecskét, ahol tudnek saját munkákat vállalni...

Nos asztalosként nem olyan egyszerü, mint pl szobafestőként, hogy kell egy henger, meg egy autó aztán nyomás... sajnos egy rendes asztalos műhelyhez telepengedély kell, szóval egy otthoni sufniban hivatalos müködés nincs... vannak kiskapuk, pl helyszíni szerelésről adok számlát, meg ilyesmik, szóval azért lehet mit csinállni, és szeretnék már belevágni.

Az a helyzet, hogy jelenleg 2.5millióra lenne szükségem, hogy otthon egy megfelelő sufnit összehozzak és meg legyen minden szükséges szerszámom.

2 választásom van.


1.mégegy hitel, amit már csak adóstárssal kapok, lenne is aki belemenne, csakhogy mindenki támad, hogy ne legyek hülye, ilyen bozonytalanságra ne vegyek fel hitelt.


2. Évekig gyűjtögetek és lehet 40 is leszek, mire lesz egy kis sufnim...


Minden nap van egy masszív 6-7 óra ami unatkozassal, tehetettlenség érzettel társul, és csak nézek ki a fejemből... energia van, szívesen csinállnék egy csomó mindent(szakmán belül), de pénz nincs rá,m nem tudok elindulni semmiben.



2021. aug. 3. 08:21
A kérdező szavazást indított:
Hitel
Nem hitel
14 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%

Butaság , nem kell telephely engedély. Amit vállalj bútorok. Kezdetben lapszabaszatbol megveszed a tulajok nevére az anyagot kérsz pénzt a munkáért és kész. Ezt lehet kataskent csinálni semmi gond.

Ehhez nem kell semmi szépen egy garázsban osszetakolod a cuccokat a helyszínen befejezed és kész.


Kb 400e Ft cucc elég hozzá.

2021. aug. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%
Nem azt mondja itta tipik-magyar, hogy a festokbol, gazszerelokbol, vizvezetekszerelokbol, asztalosokbol akkora hiany van hogy aranyat kovetelnek meg magyar forint helyett?
2021. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem butaság sajnos. Bútort csak engedélyeztetett telephelyen lehet készíteni pl. Értem én, hogy ki lehet játszani a rendszert, de a kérdező kérdéséből nekem az jött le, hogy nem igazán szeretné ezt meglépni.
2021. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
22%
Vállalj munkákat feketén 8 évig, utána vegyél fel újabb hitelt.
2021. aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
22%

Kb szinte semmi nem kell ahhoz hogy maszekba elkezdj butort kesziteni. Persze van benne kockazat de egy csavarhuzo geppel meg egy autoval mindent meg tudsz oldani. Lapraszerelten megveszed es osszerakod + eladod.

Masik dolog, csinalsz egy weboldalt es butor osszeszerelest es szallitast vallalsz. Ikea osszeszereles draga + kiszallitas meg dragabb. Csak azzal h ezt atvallalod egy rakat penzt kereshetsz

2021. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Értem en, de egy rendes ikea konyha összeszereleshez is vinned kell magaddal alsóhqngon 1milla szerszámot... persze lehet olcsósítani, ha a minőségen engedsz, és néhány gepből nem a kék bosch, meg dewaltot, milwaukeet veszi meg az ember, hanem az einhellt, de ez a minőségi munka rovására is fog menni, azt pedig nem szeretném.

És mivel nincs garázsom, így aztán meg azt is be kell szereznem, ezért nem elég párszázezer. És igen bútorösszeszerelésre, ilyesmikre nemnkell a telephely engedély, ismerem a kiskqpukat, csakhogy akkor is kell otthonra egy nem hivatalos mühelyecske, máshogy nem megy.

2021. aug. 3. 11:36
 7/26 anonim ***** válasza:
Európában poacképes a szakmád, én elmennék egy-két évre pénzt és nem utolsó sorban tapasztalatot gyűjteni. Az is lehet, hogy olyam technológiára bukkansz, amit szívesen hazahozol és még jövedelmezőbb lesz a vállalkozásod. Plusz, ha külföldön inspirálódsz és kicsit kitekintesz a piacra, akkor már lehet, hogy ne m is helyi megrendelőid lesznek, hanem akár országosan is dolgozhatsz.
2021. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%
Ikeás konyha összeszereléséhez nem kell 1 millás felszerelés. Mi haverommal a saját konyhánkat egy parksideos csavarbehajtóval meg egy makita fúróval oldottuk meg. Ez összesen még 100 ezer sem volt.
2021. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
1konyházhoz valóban nem kell, de ha ebből akarsz megélni, akkor nem a parksideos behajtó kell, és fel kell készülni egy rakat várattlan helyzetre, ugyanis nem ritka, hogy át kell szabni az ikea bútorokat, rengetegszer nem passzol oda ahová vették, rengetegszer át kell alakítani, leszedni belőle, toldani stb stb...
2021. aug. 3. 11:49
 10/26 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj hogy teljesen kitalálod azt hogy miért ne csináld. Nem igaz hogy csak 1 milliós szerszammal lehet nekiállni, nekem pont van ismerősöm tele van O csinálja a cégünk megrendelőinek is a cuccait, nincs neki 1 millas cucca.nincs.

Leírtam az egyes pontban de ha kell ismétlem. Felveszi a munkát telefon meroszalag füzet.

Kiszamolmindent , majd pl a jaf holz etc helyen megrendeli. Mi kifizetjuk O elhozza. Fél garázs van neki így egy konyha 3-4 részletben megy ki a megrendelőhoz mert 1 konyhára nincs helye. Nem férne el.


Amikor összerakta úgy ahogy a helyszínen befejezi. Körfűrész vezeto sinnel , laoostipli maró és pár aprósága van , a munka szép. Ez nincs sok millió forint, és ameddig nem volt pénze olcsóbb gépet vett mert pénzt akart keresni nem kifogást.


10 éve csinálja gyerekeknek már saját új hazat épített megél rendesen. De nem jajong, csinálja.

2021. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!