Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mik a turkáló nyitás feltétele...

Mik a turkáló nyitás feltételei? Számlaképesség, adózás, számla adási kötelezettség, ezekkel nagyjából tisztában vagyok már, de ebben egy könyvelő úgy is többet tud majd segíteni.

Figyelt kérdés

Most inkább az üzlethelyiségre vonatkozó szabályok érdeklenének. Kerestem a neten, de erről a részéről semmit nem találtam. Pl a saját családi házamban üzemeltethetek turkálót? Természetesen maga az üzlethelyiség külön bejárattal rendelkezne és minden más helyiségbe vezető ajtót zárva tartanánk (akár be is falaznánk, ha ez gondot okoz).

A másik amire gondoltam az az élelmiszer webshop. Ebben az esetben a fent említett helységet használnánk élelmiszer raktárként. Erről sem sok mindent találtam, hálás lennék minden infóért.. Nem jelentenék nagy konkurenciát, inkább csak a környékbeli ellátatlan falvak kiszolgálása lenne a cél mindkét esetben. Nem is a nagy zsozsó reményében inkább amolyan a kecske is jól lakjon és a káposztából is maradjon módon. Ha 0-tól picit többre kijövök havi szinten nekem az már jó. A kérdés az, hogy bele tudok-e vágni így. Segítsetek légyszi. :)



2021. aug. 16. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudok sokat segíteni, de szinte biztos vagyok benne, hogy az élelmiszer raktárnak sok higiénés szabálynak meg kell felelnie, s ez talán bonyolultabb biznisz mint a turi. Viszont a kezdeményezés nagyon becsülendő. De tényleg nem vagyok szakértő, remélem, más tud segíteni.
2021. aug. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Könyvelőkét mondom, hogy az élelmiszer cinkes a helyzetedben. Amúgy sok feltétel nincs.
2021. aug. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!