Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen hasonlóan kevés pénzből...

Milyen hasonlóan kevés pénzből beindítható tevékenység van mint például a kulcsmásolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Másodállásban itthon még az ősszel elindítottam egy műhelyt ahol különböző eszközök élezése kőszörűlése lehetséges, de mivel nem igazán van eddig rá igény, így úgy gondoltam nem adom fel, bővítek, de szerettem volna a fémipar, azon belül is a köszörűs munkáknál, így a kulcsmásolás jónak ígérkezett. Egyenlőre még így sem mondanám jövedelmezőnek, pedig a környéken sincs kulcsmásoló, de talán később beindul. Nem tudom. Ennek ellenére még mindig nem adom fel, és szeretnék még valamit bővíteni, még van egy kis pénzem (100-150 ezer). Mit tudnátok ajánlani ami hasonló ezekhez, és talán keresett lenne? Kisváros, azon belül is tanyán lakom de könnyen megközelíthető.

Gravírozásra gondoltam, de ennyiből nincs normális gép, illetve ha bérbe gravírozol akkor az végzettséghez kötött, de ha ajándék tárgyakat gyártász akkor már nem kell engedély (érdekes amúgy).

Vagy gondoltam még fénykép előhívásra (azzal is sokan beszaladgálnak a nagyvárosba) de ahhoz is fényképész végzettség szükséges hiába csak egy géppel előhívod. Szóval segítsetek valamivel mert kifogytam az ötletekből a pénz meg kell.

Tudom lopni, sikkasztani, drogot árulni kell mert abban van a pénz, de én szeretnék érte dolgozni, persze mint mondtam főállás mellett, ha lehet akkor műhelyben.



2021. aug. 22. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a tevékenységi kör bővítése a legfontosabb feladat. Lehet, hogy túl kevesen tudnak rólad. Ha így van, akkor a marketinggel kellene kicsit foglalkoznod.
2021. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Igen, valószínűleg ez is nagyon közrejátszik. Az a baj az a réteg akiket én szolgálnék ki többnyire nem igazán vannak fent a Facebookon vagy az interneten, illetve egy üzletet a városban könnyebben megtalálja az is aki nem keresi, de háznál egy kis műhelyt ráadásul a tanyán.. újságok, hirdetőfalak ilyenek nem igazán vannak felénk.

Ezért is akartam bővíteni valami olyannal amivel a fiatalok figyelmét is felhívhatnám és ki is tudnám őket szolgálni természetesen.

Évek óta faipari szerszámélező vagyok, máshoz aligha értek, de ez így főállásban egy gyári fizetés mellett elég karcsú sajnos manapság.

Valószínűleg igazad van, megpróbálok teljes gőzzel ráállni a marketingre. Köszi mégegyszer

2021. aug. 22. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Fűnyíró késeket vállalhatnál. Árulhatnál olyan késeket, amiket rohadtul ritkán kell élezni, de csak te tudod rendesen megcsinálni. Ezek valós gondjai rengeteg embernek, tehát érdemes lenne profi megoldást nyújtani rájuk. Biztos találsz te is vagy tíz ilyet, ami szerszámok nélkül (mondjuk egy nyaraláson) az őrületbe kergetnek kb mindig.
2021. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Foglalkozom fűnyírókésekkel is. Húsdarálókés, csigafúró, körfűrészlap akár vidiás is, szalagfűrészlap, kések, bárdok és szinte ami létezik minden élezésével. Vannak nálam jó minőségű hentes és konyhakések egész jó áron. Pontosan ezért kezdtem el amit írsz ugyebár. De az a baj, hogy az emberek inkább a lépcső szélén meghúzzák a kést mintsem 300 forintot kiadjanak egy minőségi élezésért pedig talán soha nem volt a kezükben olyan kés. Nekem meg 10-15 percet igénybe vesz egy ilyen művelet ami órabérben számolva is 1200 forintra jön ki ráadásul vállalkozásban nem feketén. Nem lehet olcsóbban csinálni. Az a baj ez a Hajdú Bihar és Szabolcsi régió tényleg halott ilyen szempontból. Nem hittem el, de tényleg az.
2021. aug. 23. 07:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nehezebb. Gondolom kell ecsetelni az előnyöket rendesen, hogy legyen egy-egy pillanatra meggyőzve az átlag arc, csak hogy utána megmagyarázza, miért nem akarja, miért nem jó az, amire nem akarja elverni az alkoholpénzt...
2021. aug. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gravírozás esetleg? A fiatalok szeretnek névre szóló ajándékokat venni, rendelni. (Őszintén nem tudom mi kell hozzá, de a mi városunkban a kulcsmásoló csinált gravírozást is és árult is kést, bicskát, öngyújtót, kulcstartót stb. - egy idős bácsi volt, azóta már biztos nyugdíjas, bezárta az üzletet és nem is nagyon van helyette más, aki csinálná, csak más városban.)


Szórólapot egyébként érdemes lehet nyomtatni és ahol engedik a boltok, szalonok, kereskedések oda kitenni, hátha az idősek ott meglátják.


Ami még eszembe jutott, hogy Debrecenben a karácsonyi vásárban is szokott kereset lenni az ilyen gravírozott ajándékokra, plusz talán az éles késeket be lehetne mutatni használat közben és reklámozni, hogy mennyire jó élezni a kést. Lehet bugyuta ötlet ez, de a vásárt tényleg tudom ajánlani vagy esetleg a Mihály napi vásárt. Sok-sok szórólappal/névjegykártyával kell érkezni (ezt sokan elfelejtik nem is értem miért) és jó reklámszöveg. Reméljük idén a vírus miatt már nem maradnak el ezek. Viszont lehet nagy kiadás bérelni bósét, leutazni, készülni rá.

2021. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!