Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy tudok hivatalosan parfümö...

Hogy tudok hivatalosan parfümöt árulni? Valóban engedély köteles? Vagy más ÖVTJ / TEÁOR?

Figyelt kérdés

Én csak szoktam rendelni egy webáruházból jó áron finom parfümöket, s most, hogy az egyik családtagom szépségipari szolgáltatással foglalkozik, eszembe jutott, hogy nyomtatott formában meg lehetne mutatni a vendégeknek a parfüm felhozatalt némi haszonnal, mert még úgy is nagyon jó árban lennének...

Viszont csak a 477501-es ÖVTJ-t találtam erre az Etus-ban és ehhez rendesen kell végzettség (pont van is egyébként amit kér) meg állítólag engedély és bejelentés köteles. Mit jelent ez a gyakorlatban pontosan?

Meg vagyok lepve egyébként mert a rengeteg Avon, Oriflame, Farmasi stb.-hez meg semmi nem kell.🤷 Köszi aki tud segíteni!:)


2021. aug. 24. 18:07
 1/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Amit találtál az bolti kereskedelemre van, és ott konkrétan a boltnak kell működési engedély. De ha ügynöki tevékenység(házalás) keretében végzed csak bejelentés kell. 479904 Üzleten kivüli kiskereskedelem Kozmetikai termék, háztartási-vegyi cikk házaló értékesítése. Képesítés ehhez is kell egyébként.
2021. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Ezzel úgy látom ajándéktárgy és kézműves termékek is értékesíthetők? Mert szoktam asztaldíszeket, ajtódíszeket is készíteni, igaz eddig azokat is csak saját részre...de akkor ezzel akár azt is meghirdethetném?

S hova kell bejelenteni? Jegyzőt olvastam, de akkor ezzel nem vagyok az adott településhez kötve ugye? Elnézést az inkompetens kérdésekért.:)

2021. aug. 24. 18:54
 3/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
49%
Egy vállalkozásnak kell egy székhely pl a házad. A székhely szerinti jegyzőnek kell, mert a helyi adót fizetni kell valakinek.
2021. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm! Próbáltam megnézni az önkormányzati honlapon, de csak egy hosszú nyomtatványt találtam (iparűzési adó címen gondolom ez lesz az), amin összeget nem, hogy ez mégis mennyi? Csak valami olyasmit, hogy aki nem éri el az 1 milliós bevételt az kérhet adómentességet?

S még olyan kérdésem lenne, hogy ezt adószámos magánszemélyként is lehet csinálni csak rendesen vállalkozásban?

Nagyon köszi, hogy segítesz!

2021. aug. 25. 10:08
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsi jav.* adószámos magánszemélyként is lehet csinálni VAGY csak rendesen vállalkozásban?


Mert ha utóbbi, akkor célszerűbb lesz a szépségiparos családtagomnak felvennie plusz TEÁOR-nak ezt a házalót. Én csak mint adószámos magánszemély gondolkodnék ilyenben mellékketesetként. Köszi!

2021. aug. 26. 11:13
 6/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ezt nehéz megmondani, mert a megfogalmazás szerint rendszeres gazdasági tevékenység csak E. V. formában csinálható. Hogy mi számít annak, az mindig is vita volt. Kérdezd meg a NAV-ot, úgy is be kell menni az adószám miatt hozzájuk.
2021. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van már adószámom más miatt és mivel ügyfélkapum is van, így az e-papíron pár kattintással fel tudok venni új TEÁOR kódokat. De majd megkérdezem a könyvelőmet vagy felhívom a NAV-ot, köszönöm szépen!
2021. aug. 26. 15:51
 8/8 A kérdező kommentje:
Illetve az volt még eszemben, hogy a parfüm forgalmazótól is rákérdezek, mit ajánl.
2021. aug. 26. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!