Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ezzel a szakmával lehet saját...

Ezzel a szakmával lehet saját vállalkozásom?

Figyelt kérdés
A szakma a következő: Gépjármű-mechatronikai technikus. Ez 2 éves képzés, amely érettségire alapul, esti képzésben. Ezzel lehet kiváltanom saját egyéni vállalkozást? Előre is köszönöm!

2021. okt. 12. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Egyéni vállakozást 8 általánossal is lehet csinálni, van ezer és egy olyan tevékenység, ami nem kötött semmilyen végzettséghez. Mivel nem írtad mivel szeretnél foglalkozni, ennél bővebbet nem tudunk mondani.
2021. okt. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet
2021. okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"A Gépjármű-mechatronikai technikus munkája során a közúti járművek gyártásának, szervizelésének, illetve karbantartásának műszaki feltételeit biztosító tevékenységeket lát el. Ez magában foglalja a gépjárművek valamennyi gépészeti, villamos és elektronikus egységeire vonatkozó karbantartási, műszaki állapotvizsgálati, hibafeltárási, hibaelhárítási, beállítási és fenntartási műveleteit. Alternatív gépjármű hajtások (pl.: hibrid- vagy tiszta elektromos hajtás, LPG vagy CNG, stb.)"



Ezt az én időmben úgy hívták hogy "autószerelő".

2021. okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 Mindennel, ami autóval kapcsolatos. Gondolok itt fényezés, futómű problémák, autószerelés, gumi javítás.


#3 Igen, tudom. A kérdés, hogy vállalkozás keretében lehet saját műhelyem, vagy kell a mestervizsga?

2021. okt. 12. 18:09
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Mestervizsga ahhoz kell hogy tanulókat fogadhass gyakorlatra.
2021. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Mindenkinek ment a zöld pipa :D
2021. okt. 12. 20:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem, nem végezheted ezzel az összes felsorolt tevékenységet, de nem fogom helyetted végigböngészni :

[link]

2021. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Igen, tudom. A kérdés, hogy vállalkozás keretében lehet saját műhelyem, vagy kell a mestervizsga?"


Saját műhelyed végzettség nélkül is lehet. A végzettséghez a konkrét munkavégzés van kötve. Tehát én (akinek köze nincs az autószereléshez), alapíthatok céget, nyithatok autószerelő műhelyt, fogadhatok ügyfeleket az irodában, kezelhetem a pénzügyeket, ha vlaakit (pl. téged) felveszek a tényleges szerelési munkálatok elvégzésére. Általános szabály az, hogy amit alkalmazottként önállóan végezhetsz, azt vállalkozóként is.

2021. okt. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kell 5 év gyakorlat hozzá és aztán mestervizsga. Utána nyithatsz.
2021. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Kell 5 év gyakorlat hozzá és aztán mestervizsga. Utána nyithatsz."


Erről légyszi linkelj már be hivatalos hivatkozást, mert ez így csak bullshit.

2021. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!