Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Azt tartsuk, ami kelendő,...

Azt tartsuk, ami kelendő, vagy ha valami kifutott, szórjuk el a többit?

Figyelt kérdés

Helyszín: ajándékbolt, nem romlandó áruk, ajándéktárgyak. Az én elvem az, hogy abból tartsunk sokat, ami mindig kelendő. Van pár olyan termékünk, amelyeket szinte azonnal lefosztanak, ha van. Én ezekből rendelnék mindig után, hogy legyen állandóan.

Kolléganőm azt mondja, hogy ha azt a terméket lerabolták, akkor helyezzük előtérbe a többit, ne rendeljünk feltétlen utána, hanem adjunk el másból is, azok is menjenek.


Én ezzel nem értek egyet, hiszen ez nem egy élelmiszerbolt, nem fog ránk romlani, s pl. azt a szép bögrét mindenki megvenné, ellenben a könyvjelzőt nem. S ha elfogy a bögre, de mi megpróbáljuk eladni helyette a könyvjelzőt, nem biztos, hogy meg fogja venni, inkább átmegy egy másik üzletbe, hátha ott kap az elképzelésének megfelelőt. Szóval én inkább a bögrét tartanám folyamatosan s max. mellé próbálnám eladni a könyvjelzőt, nem helyette.

Ti mit gondoltok?

(ez a két termék csak példa)



2021. okt. 23. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
azt kell adni ami megy, amíg megy.
2021. okt. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell eladni, ami megy, főleg így, hogy mindegy mikor adod el (nem romlik meg).
2021. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Te gondolod jól.

Nem kell minden terméken nyereségnek lenni. Ha egy termék hozza a bolt nyereségének 80%-át, akkor az hozza és kész.

2021. okt. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog hogy nem romlandó a könyvjelző és enni nem kér, de a helyet foglalja, pénz áll benne. Szóval ilyen szempontból érthető a kolleganőd álláspontja is. Nyilván ami megy, abból kell rendelni, ez nem kérdés. Csak (az analógiánál maradva) ha a bögre megy a könyvjelző meg alig, akkor lehet hogy azt egyáltalán nem érdemes készleten tartani, hanem kiárusítani/leselejtezni, és helyette mondjuk másfajta bögréket is rendelni.
2021. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!