Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Büfé nyitáshoz tudtok tanácsok...

Büfé nyitáshoz tudtok tanácsokat adni? Részletek leírásban.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet hogy büfé kocsit szeretnék nyitni (később büfé épületet, de annyire még nem gondolkodom előre). Jelenleg állami szakács felnőttképzésre járok. Április végén végzek. Utána otthagyom a munkahelyemet és szeretnék nyári idénymunkákon tapasztalatot szerezni. Lehet hogy egy pár hónapos vendéglátóhely üzemeltető képzést is elvégzek de arra nem biztos hiogy lesz energiám.

Ősszel nyitnám a büfé kocsit. Vannak tartalékaim de nem szeretném minden pénzemet a kockára tenni.

A 21. kerületben lakom. A terv az hogy bérlek egy büfé kocsit, a környéken valahol kibérlek egy helyet az önkormányzattól. Nem tudom még pontosan hol, jó lenne a busz pályaudvaron, egy hév megállóban vagy más forgalmas helyet találni ahol még nincs konkurencia. Fogalmam sincs hogyan kell intézni az ilyesmit, de vannak cégek amik segítenek az efajta vállalkozások beindításában és a HACC előírások betartásában amiről egyelőre keveset tudok (majd utána olvasok).

Az elején egyedül szeretném csinálni ami kemény lesz. Később lehet hogy szüség lesz egy alkalmazottra aki helyettesít ha kiesek vagy más ügyet intézek. Persze nem szeretnék vele kiszúrni ezért akkor már teljes munkaidőre venném fel és fix munkaidőt biztosítanék a számára.

Addig is jó lenne kitalálni hol és mit árulnék. Valami könnyen fogyasztható, közepes árkategóriás, könnyen betanulható étel lenne jó. A hamburger úgy érzem nem túl eredeti, gyümölcs turmixokon is gondolkozom.

A fő motivációm az hogy szeretnék kiszakadni a céges világból, nem szeretek hierarhiában dolgozni. Szívesen látok vendégül embereket, szívesen teremtenék egy olyan környezetet ahol kellemesen érzik magukat az emberek amíg pl. a buszra várnak. Vagy akár baráti összejövetelekre is alkalmas lenne, hiszen központi helyen van. Lehet valami fűtött sátrat kialakítanék a kocsi elé a rossz időre ahol lennének játékok is pl. csocsó, társas, tévé. Vhol lenne wc is, úgyis probléma a nyilvános wc-k hiánya budapesten. Az alkalmazottaktól is félek, de ha 1 alkalmazottal meg tudom úszni akkor még találhatok olyat akivel jól együtt tudok működni.

Még azon is elgondolkoztam hogy valamelyik tanulótársammal vágjak bele a dologba, de a csoportot elnézve ez nem biztos hogy jó ötlet. Rendesek, de aki alkalmas vállalkozónak annak önálló tervei vannak. Szóval Szinte biztos hogy egyedül kezdek bele.

Az is lehet hogy helysiéget bérelnék a Csepel Plázában vagy a Csepeli piacon, bár úgy érzem egyik helyen sem tudnám megteremteni azt az atmoszférát amit szeretnék és ki tudja milyen állapotú helységet kapnék. A bérelhető büfé kocsik jól ki vannak vizsgálva.

Mennyire szigorúak az előírások? Az önkormányzattól mennyire nehéz közterületet bérelni? Az áramot, a folyó vizet és a csatornázást más büfé kocsik hogyan oldják meg?

Van valakink hasonló vállakozással tapasztalata? Kb. mennyi pénzt rakott bele mire elkezdett nyereséges lenni a dolog? Menni időbe került mire egíy rendes bért kitermelt saját maga számára? Sikerült jól éreznie magát az a vállalkozásban? Én úgy érzem szeretném a dolgot.



#büfé #büfékocsi #büfényitás #vingáárdium levióószá nem leviosszááá
2021. nov. 16. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem első lépésben menj be az Önkormányzat kereskedelmi osztályára, és érdeklődd meg az alapfeltételeket.

Minden további csak ezután jöhet.

Meg fogják mondani, hogy hol és mennyiért lehet (ha lehet egyáltalán...) közterületet bérelni. És hogy mennyibe kerül a közművesítése, ha esetleg ott még nincs ilyen.

2021. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt esetleg megtaláltad? ugyan 10 évvel ezelőtti kérdés, de szerintem egy csomó minden most is érvényes... 2-es válaszoló saját tapasztalatait írja le.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1438..

2021. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2021. nov. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :-) Tényleg hasznosak voltak.
2021. nov. 16. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!