Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek milyen webshopot...

Szerintetek milyen webshopot érdemes indítani? Van kereslet az egyedi kézműves termékekre?

Figyelt kérdés
2021. dec. 13. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Semmilyent. Van már annyi webshop senkinek nem hiányzik még egy. A kézművas vackaidat is tudod hol árulni értelmetlen ezért webshoot indítani.
2021. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Ne hallgass az elsőre, hülyeségeket beszél.


Kell csinálni egy piackutatást és az alapján kell kiválasztani a témát és a termékeket.


Baba, kisállat, ékszer jól megy.. hiába van belőlük pár A többség le van ragadva a 90es években. Többségük nem is költ egy fillért se marketingre.

2021. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

2

Te vagy lemaradva vagy 20 évvel. Ma már nem fogsz behozni egy webshopot a gugli első 20 találatra akkor meg semmit nem ér. Vannak már tematikus webshopok ahol bárki hirdethet.

2021. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Tök mindegy, két dolog kell hozzá: piacismeret és némi kreativitás. Példa: szeretem nézni a társasjátékos webshopokat. Nagyjából ugyanazt adják, nagyjából ugyanennyiért. Mégis van egy tucat ilyen webáruház, és minden évben egy rakat új próbálkozó, akiknek egy része többé-kevésbé életképes tud maradni. Van, aki olcsóbban adja egy kicsit, van, aki plusz szolgáltatást csap mellé, stb.

De ehhez az kell, hogy ismered a termékeid, ismerd a vásárlóidat, és ki tudd találni, hogy mi az, amivel meg tudod szólítani őket, mert még nem kapják meg.

2021. dec. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyedi dolgokat könnyebb lesz eladni egy átlátható webshopon. Kell neki idő mire felpörög. Én mindenképpen nem már létező ingyenes sémára tenném a leendő webshopot pl vmi.5mp.hu hanem saját domain névvel kezdenék rögtön, mert sokkal bizalomgerjesztőbb és később jobban lehet növekedni is.

Először Facebookon vagy más helyeken próbáld meg hirdetni. Ha látod van megrendelésed utána érdemes százezreket beleölni Google lehúzó rendszerébe.

2021. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából neten láttam külföldi oldalon egy kézzel készített dolgot, teljesen egyedi, lehet akár névreszóló, saját szöveges stb. és bárhol kerestem, itthon ilyet nem találtam. Mivel nagyon kreatív vagyok, már fejben össze is raktam az egészet. Csak az a gondom, ha felteszek pl Facebookra 2-3 db-ot, hogy eladnám, nem keresne-e meg a NAV pl. Csak hogy lássam mennyire van érdeklődés iránta. 🙄 Ha menne, természetesen saját domain stb. Szerintetek pár darabbal ha hirdetem Facebookon, lehet belőle bajom? Hogy induljak el?

2021. dec. 14. 13:35
 7/11 anonim válasza:
95%
Először próbáld meg a MESKA-n. Ők segítenek mindenben.Ha ott megy, érdemes lehet sajáton is próbálkozni.
2021. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én webshopoztam 2 évig, shoprenterben, tudom mit írok, ha munka van vele a termékkel akkor nem éri meg mert sok időd benne lesz és nem hoz annyit amennyit belefektetsz, másrész kell előre gyártani készletet is, pár darabbal nem érsz er jó google helyezést, Ha kereskedsz oké mert csak megrendeled tovább adod és ha keresel rajta havi 20-30 ezret akkor oké, mert azzal gyakorlatilag nem dolgozol vele.


Akkor másik hogy ott van a többi felhízott jól seo-zott webshop amiket benyom előre a google, ők viszik el a naggyát, 4-5 oldalas google-találat csak morzsát csipeget. Hogy előre kerülj igen csak tolni kell a Google-hirdetést. Ha jól állítod be akkor 30 forint egy rákattintás ha rosszul akkor 90- 10 bámészkodó csinál alapból 900 forint mínuszt.


Számolj azzal is mivel nincs sok csomag először te majd kb 2000 forintért szállítatod a GLS-el mint kis hal. Berakja a kosárba a cuccot az eberfia azt úgy is hagyja mikor meglátja a 2000 forintos szállítást. A többi webshop azért tud 990 meg 1300-ért feladni mert feladnak havi 500 csomagot.


Seózni kell orrba szájba jól megírni összrakni a webshopot, hogy legyen benne rendes szöveg is ne csak felokádva a termékek mert akkor megint csak hátrarak a google.


Mindent el lehet adni, de nem úgy megy hogy azért nem megy mert majd a bolt mert van másik hanem azért mert a google nem úgy rangsorol, és itt jön kébe a seo. A nagy boltokat profik seo-zzák havi bérért kb 80 rugó havi szintetn ők elöl lesznek mindig is a rangsorban, nem lehet velük versenyezni. Neten az a fő tényező hol helyezkedsz el a google keresőben.

Piacon se mindegy hogy a főbejáratnál vagy-e vagy a piac végén a sarokban.


Ráadásul irdatlan költség ha a sok kis kiadást összeadod.

Havi szinten. Shoprenter 15k +6k számlázó +legjobb esetben fél kata 25k csak az A/4 es lap amit elszámlázol havi 3k, könvelő évi egyszer de ha leosztod kb kijön havi 8k ra. és így ez 57k-minimálisan és még van a termék előállításánál keletkező fogyóeszköz vagy hulladék stb... szóvel nagy minuszról indul és itt még hirdetés sincs.. az is kb havi 20-30k szóval havi 100 at nyugodtan számolhatsz és majd ha azt kitermeled utánna fogsz pénzt keresni.

2021. dec. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kombika válasza:
100%
A kézműves termékek jók, cukik, érdekesek, de megélni belőle.. nagyon nehéz. Inkább kiegészítő tevékenységnek jó, egy hobbinak ami jó esetben kitermeli amibe belekerül. Elsősorban azok foglalkoznak vele, akiknek van egy gazdag párjuk aki eltartja őket :)
2021. dec. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Otthon ez egy kalap szar! UK ~11 ezer font bevetelig nem kell adozni. Regisztralni kell persze stb. de nem azt csinaljak, hogy meg azt se tudod vesz-e valaki valamit, de mar minden iranyba tartozol befizetnivalokkal es megfojt az adminisztracio. Itt sok anya arul kezmuves termekeket, szerintem ez tok jo. Semmi kockazat nincs abban, hogy probalkozzon az ember, aztan max a gyerek zsebpenzet keresi meg vele vagy a karacsonyi ajandekra valot, de az akkor is penz meg eleve jo erzes.


A szent kormany ilyenek helyett mivel tamogatja az embereket otthon? 10 fele hitellel.

2022. jan. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!