Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri egyedi,személyre...

Megéri egyedi,személyre szabott elegáns, alakalmi ruhákat varrni, és eladni őket?

Figyelt kérdés

Az otthonomban szeretnék kialakitani egy szobát, amit csak ennek szentelnék. Benne lenne a varrógép, az anyagok, már elkészült, kiàllitott darabok. Tükrök, led lámpák, kellemes környezet. Tovàbbà lenne egy kanapé, előtte egy kis tükör asztallal. Ide fogadnám a vendégeimet, ahol a méreteiket is " levenném" itt beszélnénk meg a kívánságokat, a ruha színét, anyagàt, az elképzeléseiket. Emelett lenne egy netes oldalam is, ahova a mar elkészült eladott darabok fényképeit tölteném fel. Nem horror àron adnàm a ruhákat, csak amennyit a boltban is elkérnek érte.

Meg csak ötletelgetek ezen , és érdekelne lenne-e rá igény?

Az ötlet onna szàrmazik, hogy a méretem XS, és sok boltban csak azokat a darabokat találom meg, amik a próba babára tökéletesek. Ezek rám nagyok. És szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki nem úgy néz ki, mint a kirakatokban a próba babák. De attól még ők is nök, ök is vágynak a szépre, hogy gyönyörűnek, csinosnak érezzék magukat 1 ruhában.

Szerintem vagyunk ezzel így páran. 😊


2022. jan. 11. 03:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
A bolti áron nem fogod kihozni, mert a tömeggyártott mindig olcsóbb. Kb anyagárban kéne adnod.
2022. jan. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Aki egyedi ruhát varrat, az rohadtul nem valakinek az otthonában, a kisszobában akar próbálni és egyeztetni, hidd el.
2022. jan. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Végzettség kell ilyen cmvállalkozáshoz
2022. jan. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha varrónő a szakmád és profi vagy, akkor lehetnek , akik varratnak veled ruhát. De konfekciót nem tudnál eladni.
2022. jan. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem vágj bele! Kisvárosokban, falvakban még mindig akadnak varrónők, akik megélnek. A lényeg, hogy valami olyat tudj kínálni, ami a boltban nem kapható. Pl.: méret, fazon, rugalmasság, egyedi megoldások.

Emellett a marketingre is nagyon figyelj! Az, hogy lesz egy honlapod, nagyon jó, de azt is el kell érned, hogy legyen egy törzsközönséged és az első ügyfeleid bizalommal ajánljanak tovább az ismerőseiknek.

2022. jan. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Elsőnek az igényeket kéne felmérni te sügér.
2022. jan. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha tudsz varrni, akkor szerintem ruhajavításra sokkal nagyobb igény lenne.
2022. jan. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Magamból kiindulva nekem lenne igényem csinos hétköznapi ruhára is. Nem vagyok konfekció alkat - alacsonyabb vagyok, de széles a vállam és rövid a derekam. A fast fashion boltok ruhái borzasztó gagyi anyagokból és igénytelen szabásmintával készülnek. Így aztán kénytelen vagyok itthon barkácsolni ok nyári ruhákat, szoknyákat. Meg marad a tűri.
2022. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem fogsz tudni egyedi gyártásban versenyezni a konfekcióval.
2022. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

"Nem horror àron adnàm a ruhákat, csak amennyit a boltban is elkérnek érte."


Na ha érdekel pár vállalkozási tipp ez egy nagy bukta eddig. Nem fogod tudni felvenni az árversenyt a bangladesi varrónőkkel dolgoztató óriásmultikkal.


De nem is kell! Ahogy írod egyedi ruhákat gyártanál. Kifejezetten jó irány lehetne ha egyedi, jó minőségű, egyéni elképzelésekhez illő, tartós ruhákat készíteni, mert sokkal jobban megéri egy ilyenért többszörös árat kifizetni mint egy boltiért ami tömegcikk, nem is áll annyira jól és 1-2 év alatt rengeteget romlik az állapota.


Ehhez meg kell keresni azokat a rétegeket, akiknek erre kifejezett igényük van. Ahogy írtad ezeknek lehetnek kistermetű nők. De pl nagymellű nők meg attól szenvednek, hogy túlméretezett dolgokba fér bele a mellük, amiktől meg kövérebbnek hatnak. Vagy pl izmosabb férfiként szintén meglepően nehéz ruhát találni mert a skinnyfit a divat és az ingek vállban, mellkasnak feszülnek szét, a derékban és hosszúságban jó nadrágokba pedig egy izmosabb fenék/comb nehezen fér bele. Vagy pl alsónadrágokban is ami feszesebb és jól néz ki az gyakran szűk a csomagnak, amiben meg elfér az gyakran akkor mint egykispárnahuzat és nem néz ki jól.


Van egy mondás miszerint nem a termékedet kell eladni hanem az ügyfeleidnek azt az állapotot amit ők elérni szeretnének. Ha jól megfogalmazod ezeket a problémákat és megoldást ajánlasz rájuk, simán befuthatsz. A drágábbá, limitált, személyre szabott, minőségi megoldások felé érdemes haladni. Viszont ehhez előbb mérd fel az igényeket és készíts el ingyens vagy becsületkasszás alapon pár mintadarabot hogy legyenek visszajlezéseid és ajánlásaid.

2022. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!