Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen hátrányokkal jár az,...

Milyen hátrányokkal jár az, ha én autókat akarok bérbe adni? Mennyire van rá igény, valamint megéri e csinálni?

Figyelt kérdés

Van bizonyos mennyiségű pénzem félre rakva, és annak forgatásán gondolkozok.

Jelenleg az autók bérbe adása jutott eszembe, viszont nem vagyok túlzottan tájékozott ezzel kapcsolatban.

Mondjuk ha egy A4-es audit vennék, arra mennyire tartanának igényt az emberek?

Persze íratnék szerződéseket, hogy az autóban feltehetően okozott károkat meg kell téríteni, valamint annyi üzemanyaggal kell vissza juttatni a járművet, amennyivel én oda adtam.


Amennyiben úgy gondolod/gondoljátok, hogy nem igazán érné meg ebbe befektetni, akkor te/ti mit ajánlanátok? Befektetés, ílletve magánvállalkozás ötleteket elfogadok.


2022. jan. 18. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Halott ötlet, vannak erre nagy cégek, akiknél több ezer autóból lehet választani
2022. jan. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Inkább bérelj te is, ha van megrendelő.


"Közvetíts" :D


Mellesleg szerintem a "munkásbusz" nagyobb buli olyan falvakban és környékükön ahol naponta 2x jár a sárga halál, és nem mindenki hajnal 6-ra jár dolgozni.

2022. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetlen autót nem éri meg bérbe adni. A bérlés drága autónál megérős és általában jár hozzá extra szolgáltatás is.
2022. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

> Mondjuk ha egy A4-es audit vennék, arra mennyire tartanának igényt az emberek?

Teljesen. Kibérelnék egy hajléktalan papírjaival, vigyorogva aláírnának mindent amit eléjük tolsz, és másnap az ex autód már Ukrajnában cserélne gazdát, vagy alkatrészbánya lenne egy "félhivatalos" autóbontóban.

2022. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos teljes ráfizetés.

Én csináltam sok (10-15) olcsóbb autóval, 2-300 ezer Ft közt megvettem egy autót, (átírás cégbe 2300 Ft úgyhogy még jó hogy azt nem kellett plusz fizetni), szerelővel átnézettem, olajcsere, stb..

Kivitték pár alkalommal, sokszor koszosan, büdösen hozták vissza.. Egy két újabb karc rajta kívül, belül, láttam napról napra ahogy pusztulnak le az autók..

Az egyikkel Győrben robbannak le, fizessem az autómentőt meg az ottani szervizt, hozassam haza, arról nem beszélve hogy sokan ha nem fizetnek autópálya matricát vagy parkolást arról nekem csak hetekkel később jön levél, amit már rajtuk úgysem tudok behajtani..

A benzint mindig kihasználják teljesen, ha üres tankkal adom ki és úgy kell visszahozni akkor annyira kiszámolják hogy a következő ügyfél már be sem tudja indítani..

Egyiknek itt lemerült az akkumulátora, a másik lerobbant ott, hozassam, intézzem, csináltassam..


Havonta nemhogy profit nem volt, hanem minden hónap mínusz 3-400 ezer.


Ha drágább autót vettem, úgy sem érte meg, szintén ugyanez csak másik réteg.

Hiába kérek kauciót, mert mikor visszahozzák nyilván nem közlik hogy mi a helyzet, a következő bérlőnél vagy utána derülnek ki..


Ja, és arról nem beszélve hogy rendszeresek voltak a rendőrségi feljelentések is, meg néhány olyan eset hogy a rendőrök kerestek hogy az autómmal rablást csináltak, azonnal adjam ki hogy kinél van az autó, stb..

Aztán lefoglalták az autót is. Abban is áll a pénz.


Halott ügy sajnos.

2022. jan. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!