Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ez adócsalás, vagy legális ?

Ez adócsalás, vagy legális ?

Figyelt kérdés

Németországban ha vállalkozóként vásárolsz, akkor egybol nettós összegre kapod a számlát . (19% os ott az adókulcs az elektronikai termékekre ) és ha EU-s külföldi országnak adod tovább akkor azt a termeket nem terheli ÁFA ( nemet oldalon ) . Ha a vállalkozás megveszi a termeket majd eladja nekem mint privat személynek Magyarországra, akkor 19%- os nyereséget könyvelhet el.


Elméletben Magyarországon akkor 27%-ot Áfát kellene befizetni utánna ( ha hivatalossan van behozva) ez akkor is igaz ha magánszemélyként saját fogyasztásra hozom be vagy csak ha vállakozó ként ?


De a behozatalát is megtudom oldani feketen, mert apró dolgokról van szó .



Lényeg a lényegében, ismerősé lenne a nemet vállalkozás, az ÁFA nyereséget pedig feleznénk .


2022. jan. 20. 15:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy itthon meg nem buksz a számla nélküli kereskedelemmel,addig nincs gond.

Utána meg majd nézel,hogy mi ez a nagy büntetés,mikor nem is kerestél rajta annyit.

2022. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Tehát a cégből ellopjatok a terméket, és eladjatok a szajret.


Végülis megoldható.

2022. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Saját fogyasztásra nem tilos külföldről vásárolni, meg hazahozni.


Ha el akarod adni akkor megy rá a 27% ÁFA, amit persze a vevőre hárítasz, viszont a te sarad a reszli, meg a szállítás.


Ha számla nélkül adod el, akkkor meg tudod mi van...

2022. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Vagy úgyérted, hogy vállalkozóként vásárolsz, de magánszemélyként adod el használtba?


Ott az lesz a problem, hogy van egy állandó költés árura, de bevétel meg nincs.


Egy ideig mehet persze, kérdés meddig.

2022. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4.


A haverom nemet vállalkozó, ő megveszi a cuccot nettó számlára mint vállalkozó, majd eladja nekem külföldre szóval ő adómentesen adhatja el. ( en mint privat személy veszem meg és adom is tovább, nemet számlával, de mivel privat személyként adom tovább így en számlát nem is tudom és nem is vagyok köteles biztosítani, nem?)

Az egészen 19% áfát nyerünk, ennyi.

2022. jan. 20. 17:35
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Privát személynek áfa nelkul ? Mesélj erről mert kéne egy új autó :)
2022. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ha veszel valamit a boltban, akkor azt bruttó értéken veszed meg. Na de ha azt tovább adom mint privat személy arra már nem fizetek áfát .


És mivel én megkapom ÁFA nélkül így a különbözet a fix nyereségem.

2022. jan. 20. 18:28
 8/21 anonim ***** válasza:

Magyar számla nélkül nem adhatod el, egyrészt mert rendszeres eladás üzletszerű tevékenység, másrészt ha te nettóba vásárolsz külföldi számlával akkor az áfát csak továbbháríthatod amikor eladsz.


Olyan nincs, hogy német számlával adsz el.

Ha meg magyar számlával adsz el akkor ott a 27% áfa.


Ebből szerintem te nem kapsz vissza különbözetet, (főleg ha magyar számlát sem adsz) max a német állam, mivel az adót magyarország területén fizették meg.

2022. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Igazából nem vagyok benne a könyvelésben, de olyan is van, hogy fordított adózás, magyarul amikor te külföldről megveszed a 19% os német áfával és azt beviszed a könyvelésbe akkor már előre befizettetik veled a 19%-ot.


Ha nem viszed be a könyvelésbe akkor meg a raktárkészletben sem létezhet, ergo nem adhatod el, (legálisan) hiszen nincs mit.

2022. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez szerintem csak haverodnak éri meg, te fizetni fogsz, az is lehet hogy kétfelé is. De jobb ha szakértőt kérdezel meg, de ha nem akarsz költeni ilyesmire akkor ott a kormányzati vonal 0-24 ben 1818.
2022. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!