Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A crypto valutázás kicsit nem...

A crypto valutázás kicsit nem az új 'félkarú rabló'?

Figyelt kérdés

Lassan már mindenki a munkahelyemen crypto valutákat vásárol.

Napi szinten jönnek és mondják hogy ennyit meg annyit nőtt a befektetett összeg.


A szerencse játékoktól mindig is távol tartottam magam.

Valahogy van egy érzésem hogy ez is egyfajta félkarú rabló csak ez már digitálisan és szélesebb körben elfogadott.


Plusz néha már túl szép hogy igaz legyen.


Ettől függetlenül már gondoltam rá hogy kipróbálom egy kisebb összeggel. Viszont a túl kicsi összeg nem mutatja meg az igazi eredményt.


Ti mit gondoltok?



2022. febr. 3. 06:26
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

ez a pénzügyi változat csak profiknak való, akik zsebében van annyi, hogy ha bukja, sem kell kútba ugrania..


Én nem is értem, ez az alapprobléma..talán ha vágnám minde csínját-bínját, buktatóját, lehetőségét, és lenne felesleges néhyány millám, akkor talán más lenne a véleményem.


(és azt is be kell kalkulálni, hogy az emberek nem mondanak igazat...tehát aki dícséri, az épp most bukta el amije volt, aki nyerőre áll, az meg hallgat)

2022. febr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Én sokat gondolkodtam a crypton. Nem fektettem be végül cryptoba. Zavar, hogy nem látok mögötte semmilyen tartós értéket. Egy ingatlannak van éetéke: egy lakás hasznalják lakhatásra, a termőföld terem. Szokták a cryptosok szidni az ún fiat-pénzeket (hagyományos pénzeket) de azok mögött is van érték: egy ország lakosai által megtermelt javak és az ország vagypna, gdp-je. Ezt a mögöttes értéket a cryptonáĺ nem látom. Mindenki azért vesz cryptót, "mert a jövőben fel fog menni, többet fognak érte adni". De mitől menne fel? Kik adnak majd érte még többet? Kicsit emlékeztet engem ez az egész a történelem első ismert tőzsdei lufijára. Ez a 17 században volt, Amszterdamban.. Keletről akkor érkezett be a tulipán és a tulipánhagyma Hollandiába. Új dolog, szép, akkor különlegesnek számító virágot hozott. Sok pénzbe került. A tulipánhayma bekerült a tőzsdére. Ahol adták-vették. Nagyon nagy volt rá a kereslet. Ennek hatására egyre többen vettek tulipánhagymát a tőzsdén. Ez tovább fűtötte a várakozásokat, hogy na, "majd nég többet fog érni a tulipánhagyma, még többet fognak adni érte." Ezért még többen vették, és még feljebb ment az ára. Végül már mindenki, aki befektetni akart, tulipánhagymát vett a tőzsdén. A csúcson 1 tulipánhagyma 2 évnyi akkori átlagbérbe került. És ez volt az a pont, amikor már nem volt ember, aki többet adott volna érte. A kereslet bezuhant. A tulipánhagyma ára is lezuhant. Akik tulipámhagymába fektettek, sokan tönkrementek, vagy sokat vesztettek. Aztán persze, a tulipánhagyma ára beállt egy normál, stabil szintre, és azóta is sokan termesztenek Hollandiában tulipánt. Én a cryptonál is vmi hasonlóra számolok: sokan veszik, egyre többen, végül már szinte mindenki cryptot vesz, "mert majd többet fog érni.." És egyszer elérkezik a crypto is a csúcspontra, amikor már nem adnak többet érte. Bezuhan, majd talál egy reális árszínvonalat, hogy mennyit ér valójában. És ezt a crypto mögötti érték fogja megadni, nem a túlfütött várakozások. Na, amikor már mindenki cryptot vesz, akkor kell kiszállni a cryptoból.
2022. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Plusz néha már túl szép hogy igaz legyen."

Azért, mert túl szép is.


Kriptóval hatalmas pénzeket lehet csinálni, és nagyon sokan csinálnak is.

Viszont nagyon sokan buknak is vele.

Most pl. majdnem 50% minuszban van minden, a coinok nagyrésze még nagyobban is. A tavalyi év folyamán voltak elég kemény felívelések, gyakorlatilag bárhol vásároltál utána pénzt termeltél - feltéve hogy utána realizáltál a profitból. Ott sok zöldfülü hülyegyerek hencegett azzal, hogy mennyi pénzt keresett, de itt jön ki az, hogy érteni is kell hozzá.


Ezeknek az embereknek a nagyrésze nem realizált, és most minuszban van, nem is hencegnek.

2022. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Felkaru rablo :)) gondolom nem ertesz se a befektetesekhez se a tozsdehez.

6 eve tozsdezek, 5 eve kriptozok, ez a felkaru rablo mar eleg szep penzeket hozott :)

Persze nem mindenki nyer, egy tradenek ket oldala van, valaki elad valaki vesz. Ilyen ez a popszkma :)

2022. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott kell lenni a szeren minden nap ahhoz, hogy elkerüld a nagy arányú buktát. Először 1-2 évet csak "papíron" , szórakozásként, játszva fektess be fiktív összeget, közben naponta olvass róla, és teszteld a kockás papíron kapott eredményt/veszteséget. Ha ezt nem játéknak tekinted, akkor az első pillanatban már vesztes vagy.


A crypro devizák árfolyamát a tömegek hitvilága mozgatja. Elhanyagolható arányban használják ma még világszerte fizetési eszközként, a többség befektetési céllal vásárolta az elmúlt években. Akkor tudsz bármely crypto devizán nyerni , ha előre meg tudod ítélni nagy tömegű ember, és azok többségének szándékát, várakozását az adott deviza iránti keresletre vonatkozóan. Ha rosszul ítéled meg, vesztesz.

2022. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A befektetés első számú szabálya, csak azt a pénzt fektesd be, amire nincs szükséged a mindennapi megélhetéshez. Nem csak ma meg holnap, hanem éveken, még inkább évtizedeken belül. Aminek akár a teljes eltűnését is el tudod fogadni.


A második szabály, hogy ismerd meg a rendszert, amibe befektetsz. Megszámlálhatatlan mennyiségű szakirodalma van a tőzsdének, befektetésnek és ma már a kripto valutáknak is. Ha veszed a fáradtságot, hogy megismered a rendszer működését, törvényszerűségeit, szabályosságait, akkor kevesebb meglepetés fog érni és érteni fogod, hogy mitől, hogyan mozognak az árfolyamok. Jövőbe látni nem fogsz tőle, de jóval megalapozottabb döntéseket hozhatsz általa, mintha csak úgy felteszed a pénzed a ruletten a piros 12-re, mert az olyan szép szám.


Ha csak addig jutsz az informálódással, hogy itt GYK-n kiírod a félkarú rablós kérdésed és ezek alapján a válaszok alapján hozol befektetési döntést, akkor inkább nagy ívben kerüld el a kripto és minden más valutát is, meg a tőzsdét is, mert nem neked való!

2022. febr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2022. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem félkarú rabló, hanem inkább poker. A félkarú rablónál csak meghúzod a kart és a gép véletlenszerűen közli veled, hogy nyertél, vagy veszítettél. Ezzel szemben a pókernél és az üzleti életben is a véletlen szerűen leosztott lapok megismerése után mérlegelheted, hogy mit teszel, milyen döntéseket hozol, lapot kérsz, eldobsz, emeled a tétet, passzolsz, blöffölsz, stb. Ezek a döntéseid pedig nagyban befolyásolni fogják, hogy a játéknak milyen lesz számodra a kimenetele.

A kripto árfolyama nagyjából hasonlóan viselkedik, mint a többi valuta vagy részvény. Ha veszed a fáradtságot, hogy megismered a rendszert, mitől hogyan változik az árfolyam, mik hogyan mozgatják és minek milyen következménye lesz majd, akkor nagyobb eséllyel tudsz anyagilag megtérülő döntéseket hozni. Ha viszont bármilyen üzleti ismeret nélkül csak úgy találomra felteszed a pénzed és azt várod, hogy megsokszorozódjon, aztán találomra akarod kivenni belőle, akkor te hazárdirozol vele, de nem a kripto természetéből fakad, hogy szerencsejáték.


Ugyanennyire szerencsejáték jellegű, ha a gyümölcsök eltarthatóságáról tudomást sem véve vásárolnál be nyáron gyümölcsökből, hogy majd a szezon után is ehess gyümölcsöket. Ha tudatlanul vásárolsz be bármiből, az könnyen rád tud rohadni. Ha viszont ismered a tulajdonságait és azokat figyelembe véve bánsz velük, akkor élvezheted az előnyeit és minimalizálhatod a kockázatait. Ha csak reggel vásárolsz gyümölcsöt az ebédhez, akkor is kifoghatsz egy fonnyadtat, vagy kukacosat. De lényegesen kisebb az esélye, hogy mellé fogsz fogni vele, mint akkor, ha több tonnát veszel belőle és hónapokig akarod tartogatni. Ellenben, ha megveszed a több tonnát és rövid időn belül el is adod valaki másnak, akkor már könnyen nyerhetsz a sok gyümölcsön is - ha meg egy zöldségesnek adtad el, akkor esélyes, hogy neki sem fog bedőlni a gyümölcs üzlet.

2022. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annak aki átgondolatlanul csinálja, valamelyik shitcoinba fektet, amiket sok youtuber is reklámoz (ezeket nem győzöm tiltogatni mert jó ég tudja miért de a youtube ajánlja ezeket az önjelölt de legalább szar pénzügyi tanácsadókat), annak tényleg félkaró rabló.

De ha a rendes, igazi kriptókba fektet valaki (Bitcoin, Ethereum) és ésszel, az szerintem nem gambling.

2023. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!