Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mekkora büntetésre számolják?

Mekkora büntetésre számolják?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a határidő a Kata, és a járulék fizetésre. Ma jutok csak el a bankba egyéb oknál fogva. Sose csúsztam meg vele, mekkora büntetésre számolják? Szeretném azonnal kifizetni azt is ahogy megérkezik, így tudni szeretném kb.mennyi lehet

2022. máj. 13. 06:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen jarulek? Kata keslekdesert kamatot fizetsz, par nap szinte semmi.
2022. máj. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miert nem rendezed ezt online? Kartyaval lehet fizetni...
2022. máj. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vannak bejelentett emberek azért kérdezem.

Online fogom rendezni, de ahhoz előbb be kell tegyem a számlámra a pénzt.

2022. máj. 13. 07:24
 4/8 anonim ***** válasza:
lol, nincs a számládon annyi pénz? XD
2022. máj. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem. Nem a számlán tartom.

Mi ebben a furcsa? Nem mindenki a számlán gyűjti.

Én legalábbis nem.

2022. máj. 13. 11:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert késel egy befizetéssel, nem jár bírság. Érdekes is lenne.


Késedelmes fizetésre törvény szerint késedelmi kamatot/pótlékot számolnak fel, mást nem.


Az ÉVES késedelmi pótlék jelenleg a jegybanki alapkamat 5 százalékkal növelt mértéke. A Te esetedben elő sem fogják írni, annyira alacsony lesz.

2022. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a korrekt választ.

Tényleg nem fordult még ilyen elő az évek során.

De ezentúl hagyok szerintem annyit a számlán ami fedezi ezeket, bár felve teszem ezt

2022. máj. 14. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne izguld túl magad miatta. Ha év végén az adótartozásod meghaladja a 100 ezer forintot, akkor kapsz egy levelet a NAV-tól, hogy érdemes lenne lejjebb tornázni, különben januárban kizárnak a KATA-ból. Ennyire foglalkoznak vele, ennél jobban nem.


Amikor KATA-s voltam, előfordult, hogy az egész éves sarat decemberben fizettem be, mert úgy adta ki a ritmus. A kutya nem kérdezte, hol voltam addig.

2022. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!