Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A 25 év alatti SZJA adómentess...

A 25 év alatti SZJA adómentesség a vállalkozói jövedelmekre is vonatkozik?

Figyelt kérdés

Amennyiben fordítási munkákat szeretnék vállalni, mint 25. életévét még be nem töltött szabadúszó, szükséges lenne adóznom a bevételem után? Be kellene jelentenem magam, mint vállalkozó? Továbbá, a barátnőm is vállalkozna, nyitna egy Etsy-t, gondolom rá is ugyanazok a szabályok vonatkoznának, mint rám, igaz?


Hiába kerestem rá erre, sajnos nem találtam választ a kérdésre, ezért gondoltam, hogy kiírom ide, hátha valaki tud segíteni. Segítségeteket előre is köszönöm és további szép napot kívánok nektek!



2022. máj. 13. 12:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Minimum egyéni vállalkozás kell hozzá. Attól mert szja mentesség van, attól még más adó szóbajöhet (akár nyereségadó, akár más). Etsys vállalkzoásra nagyjából guyanazok a szabályok vonatkoznak, csak ott már bejönnek a külföldi dolgok miatt extra bevallások.

Ha tényleg komolyan gondoljátok, akkor tudom ajánlani egy könyvelő szolgáltatását, ő biztosan mindent el fog mondani a témáról.

2022. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!