Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy vállalkozó legyek ahhoz...

Hogy vállalkozó legyek ahhoz kell érettségi?

Figyelt kérdés
2022. máj. 21. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2022. máj. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
A végzettséghez nem kötött tevékenységeknél nem. De miből gondolod, hogy jó vállalkozó lennél, ha egy érettségid sincs? Az azért már nagyon alap manapság.
2022. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Értem. Tehát ha nem tudja hogy mikor volt az Aranybulla akkor rossz vállalkozó lesz..
2022. máj. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

#3 Húha... kiragadtál egy példát történelemből és egyenértékűvé tetted az érettségivel. :P

Persze, ilyen erővel ha valaki nem tudja, mi az a run length encoding, az ne menjen orvosnak, mert úgysem lesz sikeres...


Ember! Az érettségi egy általános tudást mutat meg. Még ha valaki nem is jeleskedik pl. nyelvtanból, mert reálos agya van, akkor is egy kettest nem nagy dolog összeszedni. De feltételezem, hogy az illető nem megbukott az érettségin, hanem neki se ment, ergo eléggé minimális lehet az oktatás, amit kapott, szóval úgy összességében nem valószínű, hogy jó vállalkozó lesz, mert ahhoz tudás és rátermettség kell. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, csak nem valószínű.

2022. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, simán pályázhatsz érettségi nélkül is 20 hektár földre meg kétszázmilliós traktorra az EU-tól.

Az aranykalászos gazdához elég a 8 általános iskola is.

2022. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ember! Az érettségi egy általános tudást mutat meg."


Még azt se, egy áfás számla, egy munkaszerződés értelmezése, egy adóbevallás kitöltése, egy gépjármű adásvételi szerződés / átiratás 10-ből 9 érettségizett emberen kifog ma 2022-ben.

2022. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Volt egy főnököm, generálkivitelező cég volt a nevén. Egy utolsó tanulatlan roma volt, a nevét alig tudta leírni, épphogy a nyolc àlti megvolt, nem hogy még érettségi. Tudom, mert dolgoztam neki, mint segédmunkàs. Mondanom se kell. Nem fizetett ki.

Emberei se voltak bejelentve, senki. De a cég az bejegyzett volt, mert volt pecsétje is, meg neten is rákérestem még akkor.

Szerinted kell érettségi akkor?

2022. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!