Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a menete annak, hogy a...

Mi a menete annak, hogy a saját alkotásaimat értékesítsem webfelületelen?

Figyelt kérdés

Nincs OKJ-s vagy egyéb más művészeti végzettségem, viszont tehetségesen festek és alkotok digitális képeket, photoshop révén posztereket..stb...tumblr oldalon nem egyszer kérdezték külföldről, hogy hogyan tudnánal rendelni tőlem.


De sajnos nem vagyok tisztában a dolgol lefolyásával. Tagja voltam egy magyar kézműves csoportnak facebook-on, ahol épp azt tárgyalták, hogyan figyelik le azokat, akik képesítés nélkül, számla nélkül értékesítik a kreációikat.


Legálisan szeretném csinálni, de nem tudom, hogyan kell...egyik helyen azt olvastam, kell egy grafikus OKJ, az feljogosít kereskedésre...máshol meg az, hogy ha nem éri el az évi 300 000 Ft-ot a bevétel, nem kell számlka meg a többi.


Csinálnék egy logót, egy nevet és akkor úgy árulnám.


Köszönöm!🙏



2022. máj. 24. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ráadásul tisztában kell lenned a szerzői jogvédelemmel, mert a Disney például ugrik minden apróságra.

Jobban jársz egyébként ha beballagsz a legközelebbi adóhivatalba, pontosabb tájékoztatást adnak. A kézműves csoportokban ritkán egyeznek a vélemények ebben a kérdésben.

2022. máj. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerzői jogok mellett nem feltétlenül kell vállalkozás hozzá, de számlaképesen adhatod el, és szja szerint adózol.


Logot, nevet, stb le is védethetsz, most még vissza is térítik az árát iparjogi pályázatban.

2022. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Print on demand szerintem nem annyira meredek kezdésnek, ha valóban jók a képek. Minden egyes izé alatt kezdheted a leírást a "Buy original painting:" weboldal linkkel, vagy ha jó arc akarsz lenni, akkor egy az egyben a kép linkjével. Brahiból csinálnék az eladottak alá egy "eladva ennyiért és ennyiért, újrafestem eeeheeheennyiért (picit nagyobb összeg...)" okosságot.
2022. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes kormányablakban, navnál feltenni a kérdéseidet, esetleg könyvelővel beszélgetni erről és végül összegezni.


+rengeteg alkotó van úgy: hiába a tehetség, ha nem tudják magukat eladni.

Alap marketing ismeret +érzék se árt.


[link]


Itt is olvass körbe,hogy értsed mik hogyan vannak kategorizálva.


Mindegyik helyen téma lesz, ha bekérdezel számodra mit javasolnak, esetleg kiskapu, ha adódik.

2022. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tóth Imre válasza:

Gallériáknál próbálkoznék a helyedben. Ott van pl. a VILTIN Gallery, az ACB Budapest, a Resident ART stb.



Eladhatod a Vaterán is a képeidet, de nem túlárazva. Független rajztanár, művészettörténész véleményét ki tudod kérni a munkáiddal kapcsolatban.



Egy kezdő festő képeiért akkor sem fognak nagyon sok pénzt adni, ha jó az, amit csinál, hiszen nagy a kockázat (nem lehet tudni, megtérül-e a műbe fektetett pénz).



Ha egy külső, szakavatott szem szerint is értékesek a festményeid, akkor az árat én 30-50 ezer forintra lőném be. Ha ennyiért vásárolják, akkor felemelheted 100-ra is. De csak lassan, ne akard, hogy egyből 3 számjegyű összegekért vegyék a képeid.



Ha egy galéria felkarol, kiállításokat rendez, amelyeken láthatók a munkáid, garantáltan emelkedik a képeid ára.



Facebookon vagy más oldalakon is tudod hirdetni a képeidet. Ha sokan kezdenek el követni internetes felületeken, egyre többekhez juttathatod el a munkáid. Lehetnek olyanok, akik itt találkoznak a művészeteddel, megtetszik a a képed és vásárolni szeretnének tőled.



Sok lehetőség áll a kezdő alkotók rendelkezésére. Akinek a művészete értékes, arra előbb-utóbb felfigyelnek

2022. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!