Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A munkavállaló le tudja...

A munkavállaló le tudja valahogy kérdezni a beosztott orvosi papírját?

Figyelt kérdés
Elvileg xy betegsége van és úgy jött dolgozni, de nem hiszem hogy valós a sztori. Ilyenkor mit tudok tenni? Azontúl, hogy kétem hozza be az ambuláns lapot?

2022. máj. 27. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Neked semmi közöd a beosztottad ambuláns lapjához, vagy ahhoz, hogy milyen betegsége van. Ha akarja elmondja, ha nem akarja, nem mondja el. Ez csak rá és az orvosára tartozik. Ha munkaképtelen, akkor a doki kiírja. Ha ezzel a betegséggel is dolgozhat, akkor megy melózni.
2022. máj. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban azért van hozzá köze, hogy ha kihat a munkájára XY betegség, akkor az probléma. Küldje el üzemorvoshoz felülvizsgálatra és az üzemorvos megállapítja, hogy munkaképes-e vagy nem. Viszont magához a diagnózishoz akkor sincs semmi köze a munkáltatónak, csak annyi, hogy dolgozhat vagy nem.
2022. máj. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de ezzel nem dolgozhat!!!!! es a doki nem írta ki
2022. máj. 27. 10:56
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Akkor küldd el üzemorvoshoz és ha ő is így gondolja, akkor munkaképtelennek fogja nyilvánítani.
2022. máj. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Így van, jogod van üzemorvoshoz küldeni
2022. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Banyek, annyira hülye vagy, hogy a munkáltató-munkavállaló fogalmat nem ismered, biztos, hogy te vagy ott a főnök?
2022. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
már beszéltem dokival, csütin tudja fogadni :) viszont náluk nincs lehetőség tüdőszűrőre így azzal egy másik kör is van... ezért aggódok, mert napok kérdése
2022. máj. 27. 11:15
 8/8 A kérdező kommentje:

elírtam a kérdést igazad van :) de

az üzemorvost próbáltam elérni közbe mert félek baja lesz vagy a másik opció hazudik.... nem tudom melyik a jobb

2022. máj. 27. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!