Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozónak hogyan...

Egyéni vállalkozónak hogyan kell aláírnia?

Figyelt kérdés

Eddig csak e-számlákat "töltöttünk" ki, ahol fel van tüntetve, hogy XY E.V.


Ha alá kell írni valamit, pl. szerződést vagy bármit (nem számla), amelyben már eleve fel vannak tüntetve az egyéni vállalkozás adatai, akkor csak szimplán írja alá az illető, "E.V." nélkül?


Megemlítem inkább a konkrét dolgot is, hátha tisztább lesz. Van egy weboldalam, amely a saját nevemen van jelenleg, de most apukám egyéni vállalkozása nevén lesz, mert szolgáltatást fog vele nyújtani, csak én csináltam a weboldalt neki. Lesz ugye domain lemondó nyilatkozat stb., de ott van, hogy az egyéni vállalkozás nevére megy, annak adatai fel vannak tüntetve. Csak szimplán írja majd alá apukám, "E.V." nélkül?


Tehát nem egy gazdasági tevékenység lesz, ingyen átadom neki.


Egyébként ha gazdasági tevékenység lenne, pl. ő pénzért venné meg vagy majd adná tovább, akkor is simán csak írja alá "E.V." nélkül?



2022. jún. 10. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A dokumentum végén gondolom ott van, hogy "Édesapád Neve E.V." az aláírás mezőben. Fekete aláfirkantja kézírással és kész. Egyébként meg készíttessen pecsételőt, akkor nem kell ezzel vacakolni.
2022. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*felette
2022. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Úgy van, hogy pl. a kedvezményezett adatai fel vannak tüntetve, tehát az egyéni vállalkozónak, aztán ott van, hogy kedvezményezett aláírásának a helye.


Nincs szükség bélyegzőre, több, mint 3 év alatt nem volt rá szükség, e-számlát csinál csak és ennyi, meg szerintem aláírásnak nem is felelne meg.

2022. jún. 10. 13:05
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Egyszerűbb, ha magánszemélyként veszi át a domain nevet és mint saját tulajdonát a vállalkozásában használhatja.


Amúgy a cégszerű aláíráshoz szoktak kérni bélyegzőt - bár úgy tudom nem kötelező, de igen praktikus ha van - azon rajt van hogy e.v. aztán aláírja a saját nevét.

2022. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De magán a lapon, amit alá kell írni, rajta van minden, adószám stb. Egy bélyegző ugyanezt tartalmazza. Aláírja a tulaj és ennyi, nem?
2022. jún. 10. 14:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Tölts már le egy domain adásvételi szerződést és megérted mire gondolok.


Pl. [link]


A végén ott van az aláírás mező. Az "XA Kft."-t kitörlitek és odaírjátok, hogy "Édesapád Neve E.V.". Felette aláírja. Ennyi.

2022. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van, küldött a tárhely szolgáltató, segítettek, csak gondoltam rákérdezek. Leírtam, az hogyan néz ki, akkor miért nézzek mást?
2022. jún. 10. 16:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha van kész nyomtatvány, akkor mi a kérdés? Írja alá a megfelelő helyen.
2022. jún. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2022. jún. 10. 17:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze a tárhely szolgáltatónak mindegy ev vagy magánszemély, csak nektek nem, mert az immateriális javakként nyilván kell tartani, esetleges megszűnés esetén az értékét leadózni ami ki tudja korrektül becsülve mennyi, ezért írtam, hogy az évente elszámolható pár ezer forint érdekében nem érdemes bevinni a vállalkozásba.
2022. jún. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!