Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki elvégez egy piacképes...

Aki elvégez egy piacképes szakmát, miért nem lesz egyből vállalkozó a sok lehetőség között, mikor azt hallani lassan mindenhol, nincs szakember?

Figyelt kérdés
Vagy ez a jellemző, hogy azért sokan kezdenek bele valami egyszerűbb formában a vállalkozásba (feltéve, hogy ügyesek, becsületesek és megtanulták a szakmát elfogadható szinten - mert már az is elég, nyilván)?

2022. jún. 29. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Szerinted a vallalkozo hogyan kap munkat? :) Ki fogad fel valakit ugy hogy referenciai es/vagy megbizhato hattere nincs?


A piackepes szakmak tipikusan azok amiket nem tanitanak meg egyetemen/kepzesen. Neked kell beletanulnod...

2022. jún. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert az iskolában semmit nem lehet megtanulni. A magyar oktatás színvonala nulla. Iskolapadból kiesve az lesz jó szakmunkás, akinek van rokona vagy ismerőse akinél ragad rá valami a koszon kívül. Pl én autószerelő iskolába jártam, 5 év alatt volt összesen egy 2 hetes nyári gyakorlat, amikor le tudtam zsírozni, hogy ne valamelyik tanműhelyben kelljen vernem a farkamat, henem el tudtam menni egy márkaszervizbe, meg ezen kívül 5. osztályban (technikusképző évfolyam) volt fél év amikor a heti 1 nap szakmai gyakorlatnak volt értelme. Ebből az összesen kb 30 nap alatt összeszedett "tudásból" éltem azalatt a néhány év alatt amíg a szakmában dolgoztam, de aztán otthagytam, mert a fizetés nulla, az is általában minimálra bejelentve és fejlődni sem lehetett, mert amit addig tudtam azt bízták rám, ugyanis az termel pénzt. Abból nem lesz X7-es BMW a vállalkozó majomnak ha berak egy másik kolléga mellé néha pl egy váltót szétszedni. 30 fős osztályból van 2-3 ember aki pedig apu vagy a nagybácsi műhelyében fog dolgozni utána meg beszáll a vállalkozásba vagy nyit saját műhelyt. Gondolom a többi területen is ez a helyzet, építőipar stb. Most a kókler majmokat ne számoljuk ide, mert abból van bőven.
2022. jún. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Mert egy vállalkozás alapja a kapcsolati tőke és a gyakorlat. Ezt előbb össze kell gyűjteni pármunkahelyen, aztán lehet vállalkozósdit játszani előbb mellékállásban, aztán főállásban. Legalábbis én így csinálom.
2022. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, értem, mit írtok, csak mintha ma szinte mindenhol az lenne (burkoló, villanyszerelő, vízvezeték stb…), hogy csak érjen ide valaki, aki látott már ilyet közelről, aztán fizetünk neki, amit kér (sokszor gari nélkül, de tegyük fel, hogy érti annyira a szakmát a friss szaki, hogy képes megoldani)…
2022. jún. 29. 23:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az én szememben nem vállalkozók.
2022. jún. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem, persze, de azért mégiscsak így működik a dolog ma.
2022. jún. 30. 00:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!