Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehetséges munka...

Hogyan lehetséges munka mellett, tehát mellékállásban kiegészítő jövedelmet szerezni egyéni vállalkozó-szerűen?

Figyelt kérdés
Megváltozott a kata, nem találok semmilyen alternatívát, hogyan lehetne szolgáltatni, vagy esetleg kereskedni legális úton, kiegészítő jövedelmet szerezni, főállású munka mellett. Az én esetemben egy saját webáruházat szeretnék nyitni, ahol kézműves termékeket árulnék, viszont főállásban dolgozok (ahol persze kevés a fizetés, így szükség van némi pluszra...) Létezik bármiféle adózási forma, ami ezt megengedi? Hogyan lehetnék „mellékállású egyéni vállalkozó”?

2022. júl. 24. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általányadózhatsz, kis jövedelem esetén jobban is járhatsz, mint a katával.


De attól függően mi a kézműves termék előfordulgat, hogy adószámos magánszemélyként vagy őstermelőként is csinálhatod.

2022. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetsz továbbra is másodállású EV.

A tervezett beveteled függvényében válassz adonemet magadnak.

Mivel van főállásod, nem kell külön járulékokat fizetned.

2022. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ékszereket készítek, és egyéb divatkiegészítőket (öv, övcsat, óraszíj, kulcstartó, stb...), tehát nem őstermelői dolgokról van szó. Utánanézek ennek az általányadózásnak, ha jól tudom, azzal elszámolhatom az alapanyagköltségeket is, bár ettől többet nem tudok róla. Korábban is árultam az egyedi cuccaimat pl. a Vaterán, de ott nagyon nehézkesen ment, meg persze a többi netes piactéren is próbálkoztam, de komolytalan lett a végén, így elhatároztam, hogy valami normálisabb megoldást kellene találnom.
2022. júl. 25. 01:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Múlthéten mondta a könyvelőm, hogy van egy olyan lehetőség 8 órás bejelentett főállás mellett, hogy évi 2 milliót adómentesen keress.

Ez is átalányadózás, nézz vagy kérdezz utána.

2022. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Beszélj egy könyvelővel, aki a pontos körülményeid ismeretében tud segíteni megtalálni a számodra legjobb megoldást.


Hogy Vaterán vagy más felületen értékesítesz az egy marketing döntés. Attól, hogy ilyen nyilvános boltokba töltöd fel a termékeidet, vagy csinálsz nekik egy saját boltot önmagában még nem lesz több vevőd. Egy saját boltban még annyian se fogják megtalálni a termékeidet, ha azt sem tudják, hol kell őket keresni. Ahhoz, hogy keressék és megtalálják a termékeidet, meg kell tudnod szólítanod a célközönséged, el kell érned, hogy amikor ilyesmit keresnek, akkor a tiédet keressék, vagy bárhol keresik is, a tiédet találják meg. Ehhez fontos megismerni a marketing működését, online marketing fogásokat, hirdetni a megfelelő helyeken, stb.

2022. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!