Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit jelent az hogy valaki...

Mit jelent az hogy valaki cégezik autókkal? Pár hónapig van a cég nevére irva egy csomó kocsi utána leveszik a cégről,és dobják a céget,miért?

Figyelt kérdés
Ez hogy van? Állitólag ingyenes igy a parkolás,az autó pálya használat,stb,nem értem,csak hallottam erről.
2022. júl. 26. 14:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
20. Ehhez azért kell egy jó kis összeg... cegalapítás, ügyvéd, 3 mio alaptőke, stb....
2022. júl. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Bizony, ehhez kell pénzt is, viszont apád helyében rohadtul nem aludnék nyugodtan...

Itt ahol lakok is csinálta egy banda kb. 5 évig az autókkal az ÁFA csalást, aztán az egyik hajnalon egyszerre fogták el az összes tagot, cikkek is voltak róla. És ezért nem 1-2 hónap szobafogságot kaptak...

2022. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Apám nem volt benne :) Ő csak alkalmi munkára alkalmazta az alkeszt hegeszteni, festeni, meg ilyenek (azaz mindig nálunk volt), na innen tudom, mik zajlottak a háttérben.


"Ehhez azért kell egy jó kis összeg." - Kizártnak tartom. Jó, legyen ügyvédi költség pár 10 ezer, és ennyi, a 3 millió alaptőkét már az első nap le lehet írni a megvett kocsikra...

2022. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
pár tízezer...? Inkább 100 fölött számolj... Amiből már bőven megvan egy éves autópálya matrica....
2022. júl. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Pár hónapja vettem telket, ügyvédnél 60 ezer volt az adásvételi szerződés (mindennel együtt).


"Amiből már bőven megvan egy éves autópálya matrica." - Az csak mellékes. Ha én eladok neked egy kocsit (egy ócska roncsot), na azt a nevedre kell írni, ami kb. 60-100 ezer, nem bonthatod szét, tehát el kell vinned bontóba, ami +20 ezer, és ott kell hagynod a kocsit... nem éri meg. De ha a céged megveszi, és eladod az alkatrészeket, az egész más, és ne 1 kocsival számol, hanem 100-al...

2022. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Pár hónapja vettem telket, ügyvédnél 60 ezer volt az adásvételi szerződés (mindennel együtt)."


Igen, és ha mondjuk olyan ingatlant vettél volna, ami ér valamit, akkor mennyi lett volna?

Nem lesz meg ügyvéddel egy cégalapítás pár tízezerből, kivéve ha az is benne van a buliban vastagon.

2022. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!