Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Minden érdekelne a vásárokon...

Minden érdekelne a vásárokon való értékesítéssel kapcsolatban! A Google nem volt a barátom és a jövőben szeretnék kirakodó vásárokban árulni élelmiszert viszonteladóként. (Csángó fesztivál, különböző termelői vásárok,Gulyás fesztivál stb)?

Figyelt kérdés

Hol lehet érdeklődni helybérlés kapcsán? Önkormányzat?

Lehet-e bérelni pultot árusításhoz, vagy minden esetben nekem kell vinni? Milyen árban mozognak a helybérlések? (Tól-ig, konkrét fesztivál konkrét árral szuper lenne)

Fesztivál időpontja előtt mennyi idővel kell lefoglalni a helyet? Köszönöm szépen!



2022. aug. 8. 22:57
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Amennyiben a piac üzemeltetője az önkormányzat, úgy igen, a polgármesteri hivatalban érdeklődhetsz arról, hogy megy a helybérlés, mennyiért, és milyen tárgyi eszközöket (asztal, sátor stb.) van lehetőséged igénybevenni. (Dióhéjban a piactereken is fel szokták tüntetni egy tájékoztató táblán, hogy mit tudom én, 1500 ft/asztal/nap). A piaci bérleti díjakat és az árusítás szabályait rendeletben szokták meghatározni, aminek az interneten is elérhetőnek kell lennie, de a rendelet előbányászása helyett tényleg egyszerűbb lehet bemenni és megérdeklődni.


Ha rendezvényhez kapcsolódó árusítás van, akkor két dolog jöhet szóba: vagy az önkormányzattól kell közterület-használati engedélyt kérni, és még ki tudja mit fizetni, vagy a rendezvényt szervező cég kér pénzt, és szabja meg a náluk való árusítás szabályait. Ha megvan a konkrét hely/esemény, ahol árulnál, mindenképp érdemes az önkormányzatot keresni, hogy az ő hatáskörükbe tartozik-e, hogy te ott árulni szeretnél. Legfeljebb mondják hogy nem.


Nem volt kérdés, de eleve a kereskedésnek (főleg élelmiszerrel) ezen kívül tutira van egy csomó feltétele, adózási, közegészségügyi. Remélem azokkal tisztában vagy, mert én nem.

2022. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Győrben a karácsonyi vásárban 40-70eFt/nap árban van.
2022. aug. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!