Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldi cégnek lehet EKHO-ské...

Külföldi cégnek lehet EKHO-sként megbízást teljesíteni?

Figyelt kérdés

Az EKHO körébe tartozó tevékenységgel.


Utána olvastam, de nem igazán értem az EKHO működését, a könyvelőm pedig úgy tudja, hogy ez az adózási forma már megszűnt (...).

Lehet átalányadózóként is választani úgy, hogy nem EKHO-s tevékenységet végzek magyar ügyfeleknek átalányadósként és mellette EKHO-s tevékenységet végzek elsősorban külföldi ügyfeleknek?

Ilyenkor terheli áfa a külföldi (EU-s, EU-n kívüli) megrendelőknek kiállított számlát?



2022. aug. 12. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben cserélj le egy olyan könyvelőt, aki szerint megszűnt az ekho.

Az ekho kicsit másként megy, mint egy vállalkozási jogviszony. Külföldi felé amúgy is cinkes, mert bár most nem kell megfizetni a kifizetői ekhot egy darabig, de adatszolgáltatásra köteles lesz a kifizető, amit kétlek, hogy a partnered meg fog tudni csinálni. Ekhonál amúgy sincs számla, szóval az áfa szóba sem jöhet.

2022. aug. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm!

Ha nem kell számla a külföldi ügyfélnek, akkor ez hogy néz ki?

Csak a kifizetőnek kellene adatotszolgáltatnia arról, hogy mekkora összeggel tartozik? Nagyon lehetetlen erre rávenni külföldi cégeket, sok feladatot jelent? Jár ez számára költséggel?


Lehet általányadózás mellett EKHO-zni?

Jól értem, hogy önmagában csak ekhózni nem lehet, kell mellé valamilyen vállalkozási forma vagy munkaviszony?

2022. aug. 12. 08:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ekho intézménye azért bonyolultabb annál, minthogy itt kifejtse neked valaki. Szerintem érdemes lenne egy olyan szakembert keresned, aki képben van vele. Nem feltétlenül kell hozzá teljes munkaviszony, viszont akkor arányosan csökken az ekho keret. Van egy rakás apró, részletszabály, amire nagyon oda kell figyelni.
2022. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Nagyon zavaros. 1. az EKHO-hoz a minimálbér után általános szabályok szerint kell adóznod, ami átalány adó esetén nem igen lehet, 2. csak forintban fizethető, 3. csak kifizető jöhet szóba, a külföld pedig nem az.
2022. szept. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4. Hát igen. Végül egy újabb konzultáció után én is erre jutottam, úgyhogy sajnos maradt az átalányadózás, pedig vannak az ekhóhoz passzoló tevékenységi köreim. Csak azokat pont külföldi cégeknek végzem.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2022. szept. 1. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!