Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van esély rá, hogy normális...

Van esély rá, hogy normális eladó/pénztárost találjon valaki, aki boltot üzemeltet?

Figyelt kérdés

Nem régen nyitottunk egy megyeszékhelyen élelmiszer jellegű vegyesüzletet. A munkaügyi hivatalnál regisztráltunk, annak rendje és módja szerint, hogy szakképzett dolgozókat találjunk, akiket ha kapunk támogatást, alkalmaztunk is volna hosszabb távra.

A 10 személy, akiket kiküldtek vagy enyhén értelmi fogyatékosok voltak (és itt nem túlzok kicsit sem), vagy eleve nem akartak dolgozni. Volt aki büdös volt, nő létére!

A támogatásokat a Budapest és Pest megye kivételével mindenhol felfüggesztették június 30-al. Milyen jó :(

Mindegy hirdettem a helyi tv képújságjában és jelentkezett pár hölgy. A jelentkezők korosztálya 35-55 közötti volt!

Volt egy exkocsmáros aki be is jött és megbeszéltük, hogy bejelentem napival de másnap mégsem jött be, mert hasmenése volt 1 órával műszakváltás elött. A bejelentést persze nem tudtam törölni, mínusz 2000. Volt egy hölgy aki ingatlanokat adott ki de nyugdíj elött kellett volna neki 3 év év, hogy meglegyenek az évei. Behívtuk és a dolgozókkal 2 óra próbamunka alatt átbeszélte a napi forgalmat, a bolt beszállítóit és mikor felhívtam szeretne e dolgozni azt mondta még átbeszéli a férjével de ha már felhívtam mondjam már meg neki szerintem menni fog e a bolt? Mondtam nem a boltom üzletpolitikáját szerettem volna vele megbeszélni de segítek a döntésben, ne jöjjön! :)

Volt 2 nő aki 2 hónapot kihúzott de csak 15 napot dolgozhattak napival, ami 154 ezer meg az apró és nyolc órában. (Multinál 12 órában 190-200 felénk a fizetés és pörögni kell!) Tekintettel arra, hogy egész nap ültek vagy a bolt elött pletykáltak órákat, elbúcsúztattuk őket!

Ezek a helyükre beugró helyettesítőket is fellázították, hogy biztos őket is kirúgjuk ezért be sem jöttek! Ezek a személyek nem kisebbségiek, hanem magyarok!

Kérdésem, van hasonló tapasztalata valakinek? Vannak normális dolgozók még manapság vagy mindenkinek elmentek otthonról?



2022. aug. 18. 01:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

Minőségi munkaerő minőségi helyre megy.

Vidéki kisboltba alulfizetett pultosnak csak az megy, akinek nincs más lehetősége.

Növeld a vonzerejét a munkahelynek, hirdess normális helyeken, folytass minőségi online marketinget (munkáltatói brandépítés a neve), legyen szép a bolt, a termékek és az egész, és akkor talán jön olyan is, akinek nem esik ki a kapa a szájából.

2022. aug. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Pffff... Tipikus magyar kkv pöcegödör, ha minimálbérért, plusz támogatásért kuncsorogva talál valakit, akkor pluszos a bolt, ha nem, akkor lehúzhatja a rolót. Magyarország a kanyarban előz 💩💩💩
2022. aug. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
10 millióért a környék legszebb kisboltja, frissen gyártott bútor, ami színben harmonizál, minőségi termékek normális áron, zöld nővények! Légkondicionált, 8 új hűtő, dolgozónak szekrény, cigi/ pisi szünet! Telózhat, mert nem szólunk érte! Az elvárt árú átvétel, polc/ hűtő feltöltéssel is gondok voltak! A forgalom 15 percenként egy vevő nem megterhelő azt hiszem! Ja és ha adnak támogatást miért ne venném igénybe? Amúgy nem adnak, nem is kuncsorgunk, max pesten, mert már csak ott adnak! Nem is ez volt a kérdés! Ha tönkre megy a bolt az a magánügyem, nem fogom ide írni! Online marketing pedig egy kisboltnak a kezdetekben, kidobott pénz! A kérdés: normális dolgozók hol vannak? Vannak?
2022. aug. 18. 02:50
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Persze. Normális fizetésért.
2022. aug. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%

“…mindenkinek elmentek otthonról?”

A stílus maga az ember. Buffon


Troll gyanús a kérdésed.

Amúgy vannak normális dolgozók.

Ők viszont nem mennek el zsebpénzért dolgozni.

Inkább elmennek ugyancsak betanított munkára Ausztriába nettó 1400-1500 euróért + 13-14. fizetésért, ahol van jövőkép.

2022. aug. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Napi bejelentéssel normális munkaerőt nem fogsz találni. Javaslom hogy rendesen bejelentve minimálbér feletti fizetéssel és három hónap próbaidővel csábíts magadhoz alkalmazottakat. Ha ez nem megy akkor meg diákmunkásokat alkalmazz. Attól hogy 10 percenként van egy vevő még senki sem fog nálad dolgozni minimálbérért. A munkaügyi központból nem a legértelmesebb munkaerőket közvetítik ki. Talán érdemes lenne a kisboltba hírdetés útján felvenni embert. A fizetést úgy lődd be hogy egy picivel magasabb legyen mint a konkurenciánál.
2022. aug. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
24%
Emberek. Ez betanított munka, mennyi fizetés kéne 500 ezer? :D Amúgy van újra támogatás vidéken, de csak "hátrányos helyzetűekre".
2022. aug. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%
Tényleg a helyi tv képújságjában hirdettél?? 🤣🤣
2022. aug. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%

Kisboltba pénztárosnak azon mennek akik nem értenek semmihez + nem is terhelhetők normálisan (akár fizikailag, akár szellemileg).

És még ők is akkor, amikor mást már nem találnak. Ezen nem kell meglepődni, nem fognak tolongani. Szintén megyeszékhelyen élek, az ilyen vegyes kisboltokba kb 2 féle ember dolgozik mint eladó. Vagy nyugdíj előtt 1-2 évvel lévő nénike, vagy 20-30 közötti jóformána kisegítőből épp kiesett félfogyatákos pi*sa.

2022. aug. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
15 percenként van egy vevő, és ebből megélsz?! Hogy csinálod?
2022. aug. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!