Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Általányadüzással kapcsolatban...

Általányadüzással kapcsolatban mi lenne a legjobb lépés ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Még Katás vállalkozó vagyok, eddig könyvelő nélkül is elboldogultam, de mivel szinte csak cégnek számlázok, így az általányadózást fogom választani. A nagy kérdés az lenne, hogy mivel nekem megéri az általányadózás, mert csak 80%-os költséghányadú tevékenységet végzek, mi van ha pont év végéig kifutok az általányadó keretből? Ha jól tudom szeptemberi váltással időarányosan erre az adóévre még 8 millió forint általányadókeret marad fenn. Úgy néz ki, hogy befuthat több megbízás is, ami miatt ki fogok futni ebből a 8 milliós keretből. Ha kifutok, akkor 4 évig nem lehet újra általányadózást választani, márpedig nekem a 80%-os hányad miatt fontos lenne. Mi lenne a legjobb megoldás, mert a munkám nagyban időjárásfüggő és esetleges rossz idő esetén több hét, akár egy hónap is kieshet, viszont normális időjárás esetén kifuthatok a 8 millás keretből. Jobb lenne esetleg egy rosszabb adónemet választani a maradék 4 hónapra és a következő évre meg az általányadózást választani, ahol 24 milliós kerettel indulhatok?

#adóév #átalányadózás #8 milliós keret #24 milliós keret #optimális váltás
2022. aug. 29. 23:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mi ezt innen nem tudjuk megmondani :/

Mennyivel lógnál túl a 8-on? Bem megoldás, hogy a föle csak januárban rendeződjön?

Amúgy idénre vonatkozik a 24 milliós keret, jövőre sanszos, hogy változik.

2022. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát úgy kalkulálok, hogy ha minden megbízás befut és jó időjárás lesz végig, akkor nem sokkal de kifutnék belőle. Az is megoldás lehet, hogy a 8 milliós keret elérése előtt szüneteltetem a munkát és jövőre új kerettel állok neki?
2022. aug. 30. 01:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!